Вбивство у "Східному експресі": суперечлива екранізація пригод Еркюля Пуаро
У "Вбивстві в Східному експресі" знялись дві володарки Оскара – Джуді Денч та Пенелопа Крус, і чотири номінанта на премію – Мішель Пфайфер, Джоні Деп, Вільям Дефо і Кеннет Брана, а разом із ними й українець Сергій Полунін – один із навідоміших у світі артистів балету.
Хоч зірковий склад викликає довіру, фільм може розчарувати тим, як подана популярна детективна історія. Зокрема, головний герой – Еркюль Пуаро, "мабуть, найкращий детектив у світі". Згідно з книгою, Пуаро веде себе безглуздо чи комічно щоб приспати пильність підозрюваних, але у цій екранізації він схожий на сумного чоловіка, який страждає від психічного відхилення і використовує свою болісну жагу до ідеальності для розкриття злочинів. В варіанті екранізації 2017-го видатний детектив викликає швидше жаль, аніж повагу чи захоплення. Головний герой навіть зізнається, що справа дуже заплутана і він застряг із розв'язкою. Чи траплялось вам таке ниття в книгах про нього?
Також у кіно: "Тор: Рагнарок" – третя і найкраща частина пригод скандинавського бога
Роль Пуаро виконує режисер "Вбивства в Східному Експресі" – Кеннет Брана. Таке "два в одному" не йде фільму на користь, бо з'являється відчуття, що Брані в результаті не вдалось ні одне, ні інше. Як би не старались всі другорядні актори, невдалий Пуаро псує результат, тим паче, що його у фільмі найбільше.
В 1974 вже зняли екранізацю історії про "Східний експрес". Фільм Сідні Люмета з іменитими акторами того часу, номінували на шість Оксарів, а авторка оригінального твору Агата Кріста засудила хіба що недостатню пишність вусів Пуаро. В 2017-му проблему пишності вусів вирішили, але провалились по багатьох інших складових, потрібних для успішного кіно. Тобто, перевершити 1974 рік прем'єрі категорично не вдалось.
Але є у свіжому "Східному експресі" і хороше. Наприклад, ефект театральної вистави та розкішність обстановки, пейзажів, декорацій. Потужний склад акторів, які добре виконують свою роботу, все-таки дає оку за що зачепитись.
З однієї сторони "Вбивство в Східному експресі" привертає увагу, бо твір дуже відомий і екранізація може бути цікавою багатьом. З іншої сторони, більшість вже знає хто вбивця, а зняти цікаву детективну історію, фінал якої всі вже знають, не так то й просто. У будь-якому випадку, Кеннет Брана міг оповити своє кіно загадковістю та напругою, але таких емоцій його "Східний експрес", на жаль, не викликає. Зате ми запам'ятаємо ці вуса.
Також у кіно: "Геошторм": як ідіоти в космосі погодою на Землі керували