Режисер Шейн Блейк вирішив не знімати римейк оригінального "Хижака" (ще того, що з Шварценегером), а написав продовження до попередніх частин, вклавши в нього максимально багато зусиль, турботи, любові і, звісно, жорстокості та крові. В рамках хорошого тону, перезапуск франшизи враховує сюжет існуючих фільмів, але вводить нових персонажів і трохи змінює тон оповіді.

Також у кіно: "Монахиня": фільм про місце, де закінчується Бог

Хижак досі розважається тим, що здирає з людей шкіру заради розваги. Благо, для людства це вже не новина, як не новина і для глядачів, що бачать появу кровожерливого мисливця в кіно вшосте. Отож, земляни більш-менш готові до боротьби з "інопланетною Вупі Голдберг", але, якщо вдуматись в сюжет, то це далеко не найбільша проблема жителів Землі. По факту, найактивніше прибульця усуває дивна команда психів-військових.

Чоловіків по-різному поранило солдатське життя і кожен став специфічно довбанутим — ідеальний набір психів для веселого кіно. Питання лише в тому, чи справді "Хижак" має бути смішним фільмом... Таке враження, що спочатку знімали, як сімейне кіно, але потім схаменулись і, то тут, то там, притрусили брутальними сценами, пошлими жартами, і чиїмось нутрощами.

Висновок можна зробити такий: жарти "Хижаку" не заважають і можуть йти лише на користь. Але Шейн Блейк явно перестарався, запихаючи у фільм таке засилля персонажів і сюжетних ліній, що за ними слабо проглядається, власне, Хижак (і навіть не один). Це той момент, коли група людей з божевільні перетягує на себе забагато уваги, яка по праву належить групі вбивць з іншої планети.

Сюжет у фільму, признаємось, відбитий від реальності навіть більше, ніж міг би бути. Не лише тому, що згідно з ним, по місту бігають прибульці-вбивці. А тому, що події не можуть бути настільки не зв'язаними між собою, а оповідь рваною, як тіла нещасних жертв наших милих гостей на космічних кораблях. Добре хоч посміятись є з чого.

Отож, йдучи на нового "Хижака", варто:

  • забути про логічні зв'язки і критичне мислення на 107 хвилин;
  • сфокусувати увагу на прибульцях і бійні, бо стрічка схильна мимоволі відволікати від основного;
  • не брати з собою нікого молодшого 16-ти років;
  • покинути сподівання, що перезапуск франшизи перевершить оригінал.

Новий "Хижак" — непогана спроба. Він вартий перегляду і виглядає значно успішнішим за багато перезапущених франшиз, навіть із балом 6,1 на IMDb.

Також у кіно: "Екзотичне весілля": нетипове романтичне кіно для затятих циніків