"Голем з Лаймхаузу": театр одного серійного вбивці
Брудний та небезпечний Лондон 1880-го. 5 трупів та декілька підозрюваних, до кожного з яких слідчий приміряє роль убивці. Вбивства у цьому фільмі виглядають трохи мультиплікаційними, але загадка присутня, і що важливіше – атмосфера.
Пам’ятаєте історію Джека Різника, найвідомішого лондонського вбивці? Саме його історією надихався автор однойменного роману, який, у свою чергу, ліг в основу фільму "Голем з Лаймхаузу". Британський письменник Пітер Акройд робить дійовими особами свого роману відомого економіста Чарльза Беббіджа, письменника Джорджа Гіссінга і навіть Карла Маркса – всі вони під підозрою.
Також у кіно: "Геошторм": як ідіоти в космосі погодою на Землі керували
Альтернативна назва книги про Голема – "Процес Елізабет Крі" – і саме ця жінка стає центральним персонажем детективного хорору. У книзі Акройд розписав минуле кожного із залучених до розслідування людей, але фільм детально показує нам лише дитинство Ліззі. Без сумніву, доля не була ніжною з цією жінкою. Як у дитинстві, коли смерть матері стала для Елізабет полегшенням, так і в дорослому віці, коли її посадили за грати через підозру в отруєнні свого чоловіка. Маленька Ліззі хотіла стали відомою і мріяла про вар'єте, про роль актриси. Ця жінка хотіла, аби її запам'ятали.
Але повернімося до особистості маньяка, справжня особа якого залишається загадкою майже до титрів. Вбивці сьогодення не оповиті такою загадкою і туманом, як це може бути з персонажем часів вікторіанської Англії. Сучасні методи визначення особи та аналізу людської поведінки не залишають багато місця загадковості. Тому нам залишається фантазувати і будувати здогадки щодо злочинів минулого. "Голем з Лаймхаузу" виглядає як заплутана історія, сплетена з різних шматків, уривків спогадів і наявних доказів. Глядач складає хаотично розкидані шматки пазлу у єдине ціле разом з інспектором Кілдейром (Білл Найі).
Багато критиків пишуть, що вичислити вбивцю доволі просто і здогадатись про його особу можна вже у середині фільму. Тим не менше, легко знайти Голема в Лаймхаузі вдасться лише тим, хто достатньо в контексті цієї історії – читав книгу чи хоча б трохи досліджував історію про Джека Різника.
У будь-якому випадку, фільм вартий уваги хоча б за те, як зображає тогочасне вар'єте і як екранізували гру автора з персонажами: Акройд дуже любить брати реальних людей і оточувати придуманими обставинами. Рейтинг стрічки на IMDb - 6,3.
Також у кіно: "Леді Макбет": російська відчайдушна домогосподарка на англійський манер