Кожна з бабусь – доведена до абсурду гіпертрофована копія своєї доньки. У Еммі (Міла Куніс) мати – завернута на контролі перфекціоністка, мати Кікі (Крістен Белл) не знає рамок у бажанні бути близькою із єдиною доцею та постійно носить ідіотські светри з фоткою Кікі, а мати Карли (Кетрін Хан) настільки сильно любить погульбанити, що доця на її фоні – просто янгол.

У таких умовах – під жорстим наглядом своїх мам – знайома нам по першому фільму трійця намагається уберегти своє Різдво від вторгнення. Тобто, спочатку трійця напивається і розносить торговий центр, а потім вже береться до вирішення проблем.

Читайте також: "Погане" кіно: 6 фільмів з "поганими" назвами

Не важко здогадатись, що в результаті, після скандалів, погромів, пошлих жартів та образ, всі жінки прийдуть до згоди, подружаться та тішитимуться Різдвом разом. Але фільм не про це. "Дуже погані матусі 2" – доволі непогана спроба знову заробити на успішній ідеї. Адже перша частина коштувала творцям у 9 разів менше, аніж зібрала у підсумку. Непоганий спосіб інвестувати гроші, погодьтесь.

Проблема першого фільму вичерпана, у нас вже є три подруги, який складно між собою посварити, навіть заради другої частини, отже – їм підсипали божевільни мам, щоб створити нові проблеми. Діти, чоловіки та все, чому приділялась увага у першій частині, тут залишаються на другому плані. В центрі ж три історії "мама-донька". І навіть тітка-психолог сидить в шоці з того, що коїться у стосунках між цими жінками.

Аудиторія, задоволена "Дуже поганими матусями", позитивно сприйме і "різдвяний випуск" пригод Еммі, Кікі та Карли. Хоча, суб'єктивно, друга частина жартує більш вульгарно, від чого лише програє. При цьому фільм залишається хорошим варіантом для відпочинку – бездумна комедія з хеппі-ендом і шаблонною мораллю, яка вміє викликати посмішку. От лише врахуйте, що фільм, хоч різдвяний та по-своєму милий, та не рекомендований дітям віком до 16 років. Краще зводіть їх на мультик.

Рейтинг фільму на IMDb – 5,8.

Також у кіно: "Найвеличніший шоумен": казковий мюзикл для всієї сім'ї