Це були лихі 70-ті і всі зі всіма злягались. Саме так, дослівно, мама намагалась пояснити двом своїм дорослим синам, від кого їх народила. Один із них здогадався, що мати казала неправду про ніби-то мертвого давним-давно батька. У результаті, двійнятам з абсолютно різними характерами та стилем життя доводиться поїхати в тривалу подорож і провести яке-не-яке, а розслідування, хто ж їхній татусь.

Читайте також: ​"Каліфорнійський дорожній патруль": легка комедія про мотокопів

Один брат – розлучений зануда-лікар, який з дня в день заглядає людям в задниці, бо вірить, що батько помер від раку кишки та хоче вберегти інших від того ж горя. Ввечері його "нестримні розваги" обмежуються переглядом серіалу "Закон і порядок". Це, власне, все, що потрібно знати аби уявити що це за тип. Інший же брат – вічно оптимістичний ледацюга, який потрапив у правильне місце в правильний момент і зміг заробити на цьому купу грошей. Дуже дивна двійня, яка не зовсім ладнає між собою, возз'єднується заради пошуків тата. А ним, як виявилось, може бути не один кандидат.

Пітера і Кайла Рейнольдсів зіграли Ед Хелмс та Оуен Вілсон, що додає фільму лише плюси. Вони мало схожі на братів, але кому яке діло. Вілсон асоціюється у глядача з комедійними першонажами і веселим та милим кіно. Будь то "Знайомство з Фракерами", "Марлі і я" чи "Тачки", Вілсон сприймається виключно позитивно. "Байстрюків" зняв режисер Лоуренс Шер, дотичний до успішних комедій на кшталт "Похмілля у Вегасі" та "Хлопці зі стволами". Цей факт може зіграти злий жарт, бо "Байстрюки" далеко не такі смішні і стрічку скоріш за все не чекатиме такий же успіх, хоча операторський досвід у вищезгаданих фільмах явно пішов Шеру на користь.

"Байстрюки" – далеко не особливе кіно, також воно мало в чому оригінальне, але може стати хорошим інструментом для підняття настрою у передсвятковий період. Тут немає натяку на Різдво, хоча прем'єрна пора наштовхує на очікування фільму саме такого плану. Зрештою, "Байстрюки" теж достатньо позитивні, щоб позмагатись із різдвяними комедіями на кшталт "Хто в домі тато-2", які паралельно йдуть у прокаті. Лише майте на увазі, що "Байстрюки" – не дуже сімейне кіно, і малих дітей на нього брати не бажано.

Рейтинг фільму на IMDb ­– 5,2, а відгуки на metacritic швидше негативні, аніж схвальні. Тим не менше, якщо вам хочеться трохи тупуватого кіно, з грубими фразочками, неадекватною поведінкою, дрібкою моралі та порцією співпереживання, то "Байстрюки" згодяться. До зустрічі у кіно.

Також у кіно: "Зоряні війни: Останні джедаї" – успіх чи провал?​