Що відомо про Івана Хрестителя

Іван народився в родині іудейського священника Захарії та його дружини Єлизавети. Подружжя було безплідним та довго не могло завести дитину, але під час богослужіння священнику явився Архангел Гавриїл та сказав йому, що скоро той матиме нащадка – у нього народиться син. Окрім того, він сказав, що його дитина буде великою перед Богом.

Читайте також Свято Івана Купала: що заборонено робити в цей день та які існують прикмети

Захарій засумнівався у такому пророцтві, за що був покараний німотою. Заговорити він зміг лише тоді, коли народився його син. Та коли цар Ірод дізнався про народження Царя Іудейського, наказав вбити всіх немовлят. Мати Івана – Єлизавета, встигла вхопити малюка та втекти з ним у пустелю.


7 липня християни вшановують Івана Хрестителя

Коли мати померла, Іван продовжив жити у пустелі та готував себе до пришестя Христа. Згодом він почув голос Господа та відправився проповідувати. Іван вважається останнім пророком перед приходом Месії.

Коли він знаходився біля річки Йордан, йому з’явився Ісус, який захотів прийняти хрещення з його рук. Під час хрещення з неба пролунали слова, що Ісус є сином Божим.

Страшна смерть Іоанна Предтечі

Іван засуджував аморальну поведінку тетрарха Галілеї Ірода Антипу, який забрав дружину Іродіаду у свого брата. Це було грубим порушенням єврейських звичаїв.

Після того, як Іан з'явився в палаці Ірода і прямо перед гостями в залі засудив його в тому, що він не дотримується єврейських законів, його кинули до темниці.

На бенкеті підступна дочка Іродіади догодила царю своїм танцем, тож він сказав їй, що виконає все, що вона попросить, а вона захотіла голову Іоанна Хрестителя. Зброєносець відсік святому голову та приніс її на сріблому блюді.

Що не можна робити на Різдво Іоанна Предтечі

– Хоч Івана Купала й припадає в один день зі святкуванням церковоного свята Івана Предтечі – ворожити в цей день суворо забороняється. Будь-які ворожіння чи обради дозволяються лише напередодні ввечері 6 липня.

– Оскільки Іоанну відрубали голову під час банкету, у цей день забороняються веселощі і танці.

– Не можна користуватися в цей день ножами та різати круглі овочі та фрукти.

– Різдво Іоанна Хреститаля випадає на Петрів піст, тому в цей день не можна їсти м’ясо, яйця, молоко та страви з цих продуктів.

– Не можна піднімати речі з землі, особливо – гроші.

– У цей день також рекомендовано відкласти будь-яку хатню роботу.

– На Івана Предтечі не можна займатися рукоділлям.