Джон Фрушанте увійшов до рейтингу найкращих гітаристів світу за версією ВВС 2010 року. Він залишав гурт кілька разів. Вперше він пішов з "Red Hot Chili Peppers" 1992 і повернувся за шість років, вдруге дороги музикантів розійшлися 2009. Тоді Джон Фрушанте обгрунтував своє рішення розбіжностями у музичних інтересах.

Читайте також: Пишнотіла Lizzo презентувала кліп на пісню Good As Hell: запальне відео

Новиною про зміни у своєму складі колектив поділився на офіційній сторінці в інстаграмі.

Джош прекрасний музикант, якого ми поважаємо і любимо. Ми глибоко вдячні йому за час, проведений з нами, і численні дари, які розділили разом,
– висловилися представники "Red Hot Chili Peppers".

Джон Фрушанте прийшов в "Red Hot Chili Peppers" в 1988 році. Разом з ним група записала свої найвідоміші та найуспішніші альбоми – "Blood Sugar Sex Magik", "Californication", "By the Way" і "Stadium Arcadium", отримавши за останній чотири премії Греммі.

Що відомо про творчість Джона Фрушанте?

В п'ятнадцять років Фрушанте вперше потрапляє на концерт "Red Hot Chili Peppers" і незабаром стає їх прихильником. Він ідеалізував гітариста Хіллела Словака, котрий, на його думку, був творцем усіх гітарних та басових партій в перших трьох альбомах гурту. Хіллел Словак помер від передозування героїном в 1988, а барабанщик Джек Айронс покидає гурт, неспроможний прийняти смерть Словака. Бас-гітарист Флі та вокаліст Ентоні Кідіс формують новий склад. Флі пропонує провести прослухування з Фрушанте і затверджує музиканта.

Несподіваний успіх відразу ж перетворив "Red Hot Chili Peppers" в рок-зірок. Фрушанте був збентежений цією хвилею популярності, йому важко було пристосуватись. Незадовго після виходу альбому в нього почало розвиватись негативне ставлення до популярності гурту. Він відмовився вийти на сцену під час виступу в Токійському клубі "Quattro" у травні 1992 заявивши, що він покидає гурт.


"Red Hot Chili Peppers" / Getty Images

За чотири роки перебування у гурті у Фрушанте виробилась дуже сильна залежність до наркотиків. Окрім куріння марихуани, він також використовував героїн і був на грані тотальної залежності від нього. Після повернення до Каліфорнії влітку 1992, Фрушанте впав у сильну депресію, відчуваючи, ніби його життя завершилось і він уже не може писати музику чи грати на гітарі.

На початку 1998 "Red Hot Chili Peppers" звільнили гітариста Дейва Наварро і були на грані розпаду. Коли Флі відвідав дім Фрушанте і попросив його повернутись до колективу, той почав плакати і сказав, що "ніщо у світі не зробить його щасливішим".