Про це повідомляє The Verge.

Якщо Маск впорається із завданням, то до 2028 року Tesla буде коштувати 650 мільярдів доларів, а він стане одним з найбагатших людей в світі.

За планом, протягом 10 років Маск буде займати посаду глави компанії і домагатися постановки нових рекордів. За кожен рекорд підприємець буде отримувати транш в розмірі 1% акцій Tesla.


План Tesla

Для отримання першої виплати, Маск має підвищити капіталізацію компанії до 100 мільярдів доларів. За даними на січень 2018 року, Tesla оцінюється в 59,4 мільярдів доларів, що майже на 12 мільярдів доларів перевершує ринкову капіталізацію Ford і на 2 мільярди доларів поступається General Motors.

Читайте також: Маск показав, яка Tesla полетить на Марс під пісню Девіда Бові

Далі, за планом ради директорів, Tesla повинна рости на 50 мільярдів доларів щорічно і досягти планки в 650 мільярдів доларів до 2028 року, що на 10 мільярдів доларів буде перевищувати нинішню вартість компанії Amazon.

Крім капіталізації, будуть враховані і операційні показники, в тому числі загальна виручка і прибуток. Як пише The Verge, якщо Маску вдасться виконати всі поставлені завдання, то його частка в компанії зросте на 30%, і він стане одним з найбагатших підприємців в автомобільній індустрії.

За даними The New York Times, компанія і раніше не платила Маску зарплату. Однак за законом штату Каліфорнія, вона повинна виплачувати йому мінімальний оклад в розмірі 37 000. Крім того, підприємець володіє часткою в Tesla на суму 13 мільярдів доларів, а його власний капітал оцінюється в 20,1 мільярдів доларів.

Якщо в березні акціонери схвалять план ради директорів, то нова система буде введена вже в цьому році. Поки критики називають план сміховинним і нездійсненним.

Як зазначає Reuters, для досягнення показників Tesla повинна за 10 років вирости на 1000%, тобто вартість її акцій повинна збільшуватися на 27% щорічно.