Ось кілька психологічних порад, які допоможуть зменшити напругу, а також уникнути імпульсивних рішень:

1. Якщо ви нервуєте, а вам потрібно виконати відповідальне завдання чи природно поводитися на зустрічі, перед нею пожуйте жуйку. Таким чином ви зможете заспокоїтися. Процес жування асоціюється із споживанням їжі. Підсвідомо момент прийому їжі асоціюється з безпекою і задоволенням. Жуйка відволіче від стресової ситуації і допоможе відчути себе краще.

2. Якщо у вас запланована співбесіда чи зустріч із незнайомою вам людиною, уявіть, що це буде ваш давній друг. Через кілька хвилин ви будете почувати себе вільніше і відчуватимете менше хвилювання.

Варто пам’ятати: для іншої людини ви також незнайомець. Відтак, є шанс, що вона також хвилюється. Більшість інтерв’юерів під час співбесіди перебувають у стресовому стані. Також вони часто хвилюються не менше, ніж претенденти на вакансію.

3. Фізіологічний прояв стресу дуже схожий на прояв радісного збудження. Дихання важчає, серцебиття прискорюється. Дуже корисно сприймати стресову ситуацію як виклик. Автоматичний ефект від нервового напруження різко знизиться.

Читайте також: Як привести в норму свій організм після зими

4. Якщо вам самим доводиться багато працювати з людьми і приймати їх на своєму робочому місці, поставте позаду себе дзеркало. Більшість клієнтів поводитиметься ввічливо. Адже нікому не до вподоби бачити себе злим чи роздратованим.

5. Якщо на вас хтось кричить, варто зберігати спокій. Цілком імовірно, що цим ви ще більше роздратуєте співрозмовника. Але пізніше у нього з’явиться відчуття вини за свою поведінку.

6. Намагайтеся не починати речення зі слів "Я думаю" чи "Мені здається". Такі фрази свідчать про невпевненість. Якщо вам вдалося декілька разів розпочати розмову без цих фраз-паразитів, ви автоматично будете почувати себе впевненіше на наступних зустрічах.

7. Якщо на зборах ви очікуєте від когось різкої критики, сядьте поруч із цією людиною. В такому випадку, вона, швидше за все, буде добрішою до вас.

8. Якщо при спілкуванні відповідь співрозмовника вас не влаштовує, або ви відчуваєте, що вона неповна, не перепитуйте. Просто гляньте уважно їй в очі. Тоді вона сама буде змушена продовжити розмову.

Читайте також: 10 звичок, які заважають стати успішним

9. Найчастіше ми не можемо розрізнити впевненість, з якою щось робимо, від справжнього вміння. Якщо ви продемонструєте достатню впевненість у своїх діях, люди ставитимуться до вас прихильніше. Спробуйте при знайомстві визначити колір очей співрозмовника. Зоровий контакт збільшує ймовірність відчути взаємну симпатію.

10. Перше побачення краще організувати у такому місці, де ви зможете отримати більше позитивних емоцій. Згодом приємні враження будуть вам обом асоціюватися одне з одним.

11. Найголовніше: якщо вам вдається думати про навколишніх позитивно, без жодного очікування на їхню реакцію чи схвалення, ваша впевненість у собі різко збільшується.

Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.