Перед початком Великого посту є чудова нагода позбутися тягаря з серця, попросивши вибачення у своїх друзів, близьких та знайомих. У період Великого посту дуже важливим залишається те, як ви розпочнете цей час. Рекомендовно, щоб ваша душа була чистою та духовно збагаченою. Вас не повинні турбувати жодні проблеми, ви маєте правильно керувати своїми емоціями та не допускати поганих помислів у своєму серці.

Читайте також: Щирі привітання з Прощеною неділею у прозі та віршах

Дуже важливо саме у цей день згадати тих людей, кого ви образили, покаятися і щиро попросити вибачення. Однак і ви пробачайте тих, хто просить у вас вибачення. За християнськими канонами, якщо людина здатна прощати людям їхні гріхи, то і її гріхи будуть прощені на небесах.


Прощена неділя 2019

Прощена неділя – останній день, коли дозволяється будь-яка їжа до вживання перед Великим постом. Головною стравою на Прощену неділю вважається яєчня. Залишки їжі треба дати домашнім тваринам.

Читайте також: 10 березня – яке сьогодні свято та що не можна робити в цей день

Що можна і не можна робити у Прощену неділю

– У Прощену неділю категорично заборонено влаштовувати конфлікти, злитися на оточуючих, підвищувати голос, ображати когось і самому ображатися.

– Наміри людей повинні бути лише позитивні, а вчинки – людяними.

– Треба бути готовим до того, що ви повинні пробачити людину і відпустити образу. Таким чином ви звільнитеся від душевних тривог та переживань.

– У Прощену неділю не рекомендується виконувати важку роботу.

– Бажано перед початком Великого посту прийняти сповідь.

– Прийдіть на кладовище, де поховані ваші близькі та рідні, поминаючи їх молитвою та добрими словами.

Прощена неділя допомагає багатьом людям полегшити душевні страждання і забути найстрашніші образи.