Олена – уродженка Києва, з 11 років живе в Лондоні. За словами самої Андрейчевої, вона не з тих людей, які з дитинства мріяли знімати фільми.
Зверніть увагу! Українська режисерка, яка фільмом про Донбас вразила кінематограф США
В університеті вивчала фізику. Наукова діяльність не стала її покликанням – радше хотіла зрозуміти, як влаштований світ. Олена прагнула не тільки докопатися до суті речей, а й розповісти про це іншим. Ця риса привела її в наукову журналістику.
Олена Андрейчева народилася в Києві
Андрейчева працювала над створенням науково-пізнавальних та документальних фільмів для ВВС, National Geographic, Discovery та інших провідних світових телеканалів та продакшн-студій. Мала широкий спектр обов'язків – від пошуку ідей та героїв до операторської роботи.
Зокрема брала участь у зйомках стрічок про роботу медиків у африканському Лесото, життя тюремних банд у США та про шукачів бивнів мамонтів у Сибіру.
Цікаво! Українка отримала престижну премію Греммі: відео виступів, які підкорили світ
Серед робіт режисерки – і своєрідні відеопортрети звичайних людей. Наприклад, історія польського мігранта, який чотири роки провів у Лондоні у пошуках кращої долі, однак через труднощі та несприйняття змушений був повертатися додому.
Або ж історія про молоду жінку-інженера в Пакистані, яка бореться з проявами сексизму, аби досягнути своєї мети.
Оскароносна стрічка Андрейчевої
Одна з останніх продюсерських робіт Андрейчевої – документальна стрічка "Навчитися кататися на скейтборді в зоні бойових дій (якщо ти дівчинка)".
40-хвилинний фільм розповідає про дівчат із незаможних родин, які живуть у Кабулі – столиці Афганістану. Вони разом ходять до школи, вчаться читати й писати. І водночас – їздити на скейтах. Скейтбординг для дівчат стає способом боротьби за свої права.
Дивіться трейлер фільму Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl):
Фільм приніс Олені кілька нагород на престижних кінофестивалях. А на початку лютого 2020 року стрічка отримала відзнаку Британської академії кіно та телемистецтв.
Незабаром ім'я уродженки України фігурувало серед лауреатів американського Оскара. "Навчитися кататися..." визнали найкращим документальним короткометражним фільмом. Обидві нагороди Андрейчева отримувала разом із колегою Керол Дайсінгер.
Керол Дайсінгер та Олена Андрейчева
За словами режисерки, документальне кіно – чудовий спосіб показати неприкрашену реальність. Своєю найбільшою мотивацією в роботі Олена називає щире бажання дізнатися, як це – жити життям людей, які присутні у її фільмах.