Валерій на своїй сторінці у фейсбуці зазначив, що 15 березня він разом із сім'єю повинен був летіти з Єгипту в Україну, як їх попросили залишитись через ймовірне поширення коронавірусу по території готелю через заражених коронавірусом. За його словами, наразі там перебуває близько 100-200 туристів з України.

Варто знати Що робити українцям, яких закрили у карантині в іншій державі: пояснення голови МЗС

Вже у ніч на 16 березня чоловік поділився усіма деталями "обсервації" у Єгипті, оскільки їм надали доступ до інтернету.

  • Чоловік розповів, що карантин наразі є лише у двох готелях, на території яких вони перебувають – Reef Oasis Beach Resort Sharm El Sheikh. "Сусідні готелі – зліва і справа – живуть повноцінним життям", – константував чоловік.
  • ​Впродовж 15 березня з готелю виїхали майже усі іноземці окрім 10 італійців. "Готель перетворився в Євпаторію 2004 року", – віджартувався чоловік.
  • Щодо харчування, то з цим у людей немає проблем. "Годують сухпаєм нормально. Кількість калорій – достатня. Діти з голоду все з'їли".
  • Всі блага відпочинку для українців доступні, але о 16 годині всіх просили розійтись по кімнатах.

Валерій Стрелець додав, що досвід кількох Майданів в Україні пройшов недаремно, адже люди між собою згуртувались та комунікують між собою: "Криво і косо, але разом. Розумію, що в єдності наша сила. На будь-яке питання або прохання всі готові прийти на допомогу". Але через відсутнісь інформації та доступу до неї на території готелю вже сформувалась група активістів, які намагались розібратись у ситуації.

До прориву шлагбаума справа не дійшла, але єгиптяни посилили кордон додатковими поліцейськими. Народ намагався дізнатися хоч щось і ходив групами від шлагбаума до ресепшена,
– заявив чоловік.

Разом з цим він додав, що основна наразі проблема – це відсутність будь-якої інформації, адже немає контактної особи, яка може дати відповіді на питання.

"Представник Join UP! на зв'язку не було. Та й зв'язку взагалі ніякого не було. Консула або його представників не було. Від готелю виступала нещасна "гестрелейшенс", яка під натиском натовпу зривалася на крик і в істерику. Вона не "переговірник" і її реально було шкода. Офіційних документів (хоча б факсу або копії документа, або скан) нам не показали і статус нашого карантину так до сих пір ніхто не знає", – заявив відпочиваючий з України.

Наразі журналісти LifeStyle 24 звернулись до представниців Join UP! з проханням прокоментувати ситуацію, що склалась з українцями в Єгипті.

Усіх, хто не може зв'язатись зі своїми родичами у Єгипті, Валерій просить писати йому у фейсбук і він постарається знайти їх та все їм передати. Згодом чоловік опублікував перелік контактів, за якими можна зв'язатись із особами, що володіють інформацією:

Готельний гід Валід Reef Oasis Beach – +201098858944;

Менеджер по регіону Карім – +201006183632.

Варто додати, що станом на 16 березня стало відомо, що український консул вилітає у Шарм-ель-Шейх і перебуватиме там на місці для постійного надання допомоги українцям.

Українці на карантині в Єгипті: основне

  • У двох готелях Шарм-ель-Шейху відпочивали 730 українців. В одному з них виявили двох людей з коронавірусом. Після цього готелі закрили на карантин.
  • Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що серед українців, які перебувають на карантині в Єгипті, немає хворих коронавірусом.
  • Усі відпочивальники стали заручниками ситуації на 14 днів. Після закінчення цього терміну українцям зроблять експрес-тести та перевірять на наявність Covid-19. Якщо результати будуть негативними, вони повернуться додому.