Перший офіційний тизер до серіалу "Плеяда", робота над яким триває з 2017 року, опублікували на ютуб-каналі "Плеяда України" 31 жовтня.

Читайте також: На престижному кінофестивалі у Нідерландах покажуть українські фільми: подробиці

Над важливим для України проєктом працюють Тарас Дронь, який виступив режисером, Наталія Яковлева, якій довірили сценарій, а також Юрій Король, який сів в операторське крісло.

Знімальна команда реалізує проєкт за допомоги Українського культурного фонду, а допомагати у знімальному процесі погодилися також представники Музею видатних діячів української культури, Музею Становлення української нації, Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, а також Міжнародний Фонд Івана Франка.

Події у серіалі розгортатимуться у 1888 році в будинку на Рейтарській, де мешкав Микола Лисенко. Саме там у той час зібралася вся українська інтелігенція та молоді письменники. І разом їм вдалося створити Першу Культурну Революцію в Україні.

Михайла Драгоманова зіграє Остап Ступка, Михайла Старицького – Яків Кучеревський, Івана Франка – Олександр Печериця, Миколу Лисенка – Станіслав Боклан, Михайла Коцюбинського – Дмитро Суржиков, Лесю Українку – Марина Кошкіна, Олену Пчілку – Анжеліка Гирич, а Ольгу Кобилянську – Алла Бінєєва.


Фото: Facebook / Проект Плеяда

Окрім реальних персонажів у серіалі "Плеяда" будуть також вигадані герої. "Вони таємно творять державу. Історичне припущення на основі реальних подій", – зазначили наприкінці тизера творці кінострічки "Плеяда".

Дивитися перший тизер до серіалу "Плеяда": відео