Цей захід відбудеться через 30 років після першого в Україні Всесоюзного симпозіуму скульптури 1988 року, присвяченого 1000-річчю Хрещення Київської Русі. Саме завдяки тій події в Києві з'явився перший парк сучасної скульптури, збережені елементи якого можна побачити нині на Володимирській гірці. Місце прописки симпозіуму залишилося незмінним – як і 30 років тому пленер пройде на території "Експоцентру України" у павільйоні №13.

Читайте також: Фотограф по-особливому показав красу природи: неймовірні фото

Авангард, як світовий феномен, визначив подальший розвиток мистецтва, сформував нові принципи трактування форми і змісту. Радянський режим виключив авангардних митців з культурного коду українців, як і багато інших імен, які зробили Україну повноцінним суб'єктом в світовому культурному просторі. Серед них і легендарний Олександр Архипенко, унікальна творчість якого гідна зайняти одне з перших місць в історії кубізму в скульптурі.

Музою і головним символом цьогорічного скульптурного пленеру стане витончена "Блакитна танцівниця" Архипенка, що знаходиться в колекції засновника симпозіуму Андрія Адамовського.

Для мене, як для патріота і людини, чиєю пристрастю багато років тому стало мистецтво, важливо повернути авангард, Архипенка та багато інших імен в культурне поле України, створити умови для появи нових художників, чия творчість стане ще одним витком в українському ментальному коді. Тому більшість учасників – це українські скульптори. Я вірю, країна, що народила Архипенка, здатна дати світові ще більше, – каже Адамовський.


Джо Клей

Учасниками симпозіуму стануть шість скульпторів з України, Канади, Німеччини, Іспанії: Владислав Волосенко, Амансіо Гонзалез, Петро Гронський, Джо Клей, Володимир Кочмар, Василь Татарський. Всі вони – відомі митці, що задають тон у сучасної паркової скульптурі. За плечима у кожного – десятки міжнародних симпозіумів та виставок. Рівно місяць вони житимуть і працюватимуть на території арт-резиденції 13-го павільйону, публічно створюючи з каменю скульптури.


Володимир Кочмар

Читайте також: Олександр Архипенко – український скульптор, чиї роботи продаються за мільйони доларів