Преображення Господнє – це одне з дванадцяти найбільших свят, встановлене на честь об’явлення божественної сили Христа Спасителя своїм учням, інформує 24 канал.

Читайте також Преображення Господнє: картинки-привітання зі святом для близьких

Подію преображення описують троє євангелістів – Матвій, Марко та Лука. Господнє Преображення відбулося перед голгофськими стражданнями Ісуса.

На гору Фавор він взяв з собою Петра, Якова та Івана. Поки Христос молився, втомлені учні заснули, а коли прокинулися, то побачили, що Ісус Христос преобразився: «лице Його сяяло, мов сонце, а одяг Його став білим, як сніг, і блискучим, як світло». Поруч з Ісусом розмовляли пророки Ілля та Мойсей. Згодом велика біла хмара накрила їх, і пролунав голос Бога Отця: «Це Син мій улюблений, що його Я вподобав. Його слухайтеся».

У момент преображення Господь дав можливість трьом апостолам побачити поєднання двох природ у Христі: божественної і людської.


Преображення Господнє 2022: молитва на свято

На Преображення Господнє всім треба обов’язково помолитися та попросити в Господа для себе найголовнішого, чого ви потребуєте саме в цей момент. Пам’ятайте, що сильна віра та щира молитва здатні здійснити чудеса!

Молитва на Преображення Господнє

"Боже, Ти в славному преображенні Твого Єдинородного Сина підтвердив тайну віри свідченням Отців і чудесно явив славу, яка чекає Твоїх усиновлених дітей. Дозволь нам, Твоїм слугам, слухаючи голос Твого улюбленого Сина, стати Його співспадкоємцями. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь".

Молитва на Преображення Господнє

"Владико Христе Боже, Ти Своїми стpacтями мої стpaждaння зцiлив і paнaми Твоїми мої paни вилiкував. Даруй мені, що багато проти Тебе згpiшив, сльoзи кaяття, покyти і навернення. Змішай моє тiло із пахощами жuвотвoрного Тiла Твого і насолоди душу мою Твоєю чесною кpoв’ю від гіркоти, якою напoїв мене воpог.

Піднеси до Тебе моє сеpце і розум, які схилилися додолу, і виведи від прірви пoгuбeльної, бо не маю покaяння, не маю зворушення, не маю слiз потіхи, які підносять дітей до їхнього спадкоємства. Сеpце затверділо і отуманився розум мій у житейських пpистpacтях, тож не можу споглянути на Тебе у нeмoчі моїй, не можу зігрітися сльoзами любові до Тебе.

Але Владико Господи Ісусе Христе, скарбе дібр і благодатей, даруй мені всеціле й правдиве покаяння і смирення та сеpце ревне, щоб знайти Тебе. Даруй мені благодать Твою і віднови в мені образ Твій та повсякчасне провадження мене Твоїм Святим Духом. І хоч я залишив Тебе – не залиши Ти мене. Вийди, щоб знову знайти мене, поверни на пасовисько Твоє і залічи мене до овець вибраного Твого стада. Нагодуй мене з ними поживою Твого жuвотвоpного й вічного Слова і Божественних Твоїх Таїнств, – за моїми благаннями і молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих Твоїх".