Зверніть увагу, аби посадковий матеріал був якісним. Лише тоді цибуля приживеться й дасть хороший урожай влітку. Коли саме краще посадити зимову цибулю – розкаже 24 Канал.

Це працює Посійте озимий часник після цих культур: буде щедрий врожай

Коли треба садити цибулю на зиму

Фахівці радять садити зимові сорти цибулі десь у кінці жовтня або на початку листопада. Найкраще – за 30-35 днів до початку стабільних холодів. Також враховуйте, яка погода, тому що рослина має пустити корені до заморозків.

  • У цій справі дивіться на термометр. Ідеально для посадки, коли температура повітря знизилась до +5 й так вже триває кілька днів.

Не забудьте, що для осінньої посадки підійдуть саме зимові сорти, які здатні пережити холоди. Посадковий матеріал повинен бути сухим та не потребує замочення. Поливати рослину після посадки теж немає сенсу.

Як садити цибулю на зиму

Важливо, аби ділянка для посадки цибулі була рівною. За 2 тижні до посадки можна удобрити її компостом з попелом у кількості 1 відро на 1 метр квадратний.

  • Вирийте ямки, вглиб на 4-5 сантиметрів з дистанцією 15-20 сантиметрів одна від одної. Сіянку цибулі внесіть у лунки, засипте сухою землею. Утрамбуйте ґрунт.

Коли починаються заморозки, то місце посадки варто замульчувати агроволокном або сухим листям. До речі, на одній і тій самій грядці цибулю садять максимум 2 рази. Потім треба дотримуватися сівозміни: садити цибулю після кукурудзи, буряка, гірчиці, ріпаку, гороху, помідорів, салату, а також зернових, крім вівса.

До речі, якщо ви хочете посадити часник, то його треба замочити перед цим. Ми на днях розповідали, чим саме.