Про смерть талановитої української артистки повідомив театральний критик і журналіст Олег Вергеліс на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Козак, що впав з коня та помер на Хортиці, виявився відомим актором

Журналіст опублікував світлини актриси театру імені Івана Франка, на яких вона постала в сценічних образах.

Завжди пам'ятатиму. Світла пам'ять,
– прокоментував фото театральний критик.

Біографія Зінаїди Цесаренко

Зінаїда Цесаренко народилася 22 липня у 1936 році в селі Байбуга, що в Кримській області. З ранніх років вона знала, що хоче стати актрисою. Тому одразу почала працювати над досягненням мрії.

Спершу Зінаїда працювала в Дніпродзержинському драматичному театрі імені Лесі Українки та Запорізькому музично-драматичному театрі імені Щорса. Набравшись досвіду, у 1965 році актриса стала частиною колективу Національного академічного театру імені Івана Франка. На сцені вона дебютувала з роллю Ази з п'єси Михайла Старицького "Лиха доля".

За 60 років театрального життя Зінаїда Цесаренко встигла дати життя таким персонажам: Ганні з драми "Дві сім'ї" Марка Кропивницького, Оксані з повісті "Майська ніч" Миколи Гоголя, Климені з історичної драми Лесі Українки "Кассандра", Донью Інес з "Благочестивої Марти" Тірсо де Моліни та іншим.

На офіційному сайті театру імені Івана Франка зазначили, що особливістю Зінаїди Цесаренко було її почуття народного гумору, завдяки якому вона легко вживала в кожну роль.

Останній вихід актриси на театральній сцені відбувся 12 березня 2019 року. Вона зіграла світлу щемливу Мері у виставі "Сторонні серед нас" Аарона Бушковськи.