Інформацію про смерть акторки підтвердили її менеджери, повідомляє The Independent. За словами менеджерів, голлівудська зірка Доріс Дей померла у своєму маєтку в Каліфорнії в оточенні найближчих родичів. Сталось це у понеділок, 13 травня.

Читайте також: Померла акторка Пеггі Ліптон – зірка серіалу "Твін Пікс"

Окрім цього, згідно з офіційним повідомленням, 97-річна Доріс Дей "мала чудове здоров'я, як для свого поважного віку, до недавнього часу, коли у неї діагностували пневмонію". Ймовірно, саме це й стало причиною смерті голлівудської акторки.

Померла Доріс Дей: біографія акторки

Хоч батьки Доріс Дей (справжнє ім'я – Доріс Мері Енн Каппельгофф) не мали жодного стосунку до світу шоу-бізнесу, вона ще змалку знала, що стане акторкою. Все тому, що її назвали на честь зірки німого кіно – Доріс Кеньйон, яка була кумиром матері.

У підліткові роки акторка намагалась всіляко реалізувати свій творчий потенціал: вона почала вивчати танці, однак травма після аварії завадила продовжувати це, та до останніх днів життя співала. Турне з оркестром Леса Брауна та один з її найуспішніших треків "My Dreams Are Getting Better All The Time" привели Доріс Дей у Голлівуд.

За час своєї багатої кар'єри акторка співпрацювала із найуспішнішими кінокомпаніями та знялась у 35 фільмах. Зокрема, "Роман у відкритому морі", "Людина, яка занадто багато знала", "Посунься, люба", "Лихо Джейн", "Інтимна розмова", "Улюбленець вчительки". Доріс Дей отримала світову славу та завоювала титул найрозкішнішої жінки-ікони Голлівуду 1960-их років. За талановиту гру вона отримала низку престижних нагород, серед яких – премія Grammy Lifetime Achievement Award і премію Legend Award від Товариства співаків. Окрім цього, Доріс Дей була номінована на Оскар за участь у фільмі "Інтимна розмова".

У фільмі Альфреда Хічкока "Людина, яка знала надто багато" Дей проспівала пісню "Que Sera, Sera", яка отримала "Оскар" і стала піснею, з якою найбільше асоціюється ім'я Доріс Дей.

Оскароносна пісня Доріс Дей, дивіться відео:

За словами Джея Лівінгстона, який написав пісню разом із Реєм Евансом, Дей більше подобалася інша пісня з цього фільму "We'll Love Again". Вона пропустила запис "Que Sera, Sera", але підкорилася наполяганням студії Warner Brothers.

Після фільму "Юні серцем", в якому вона знялася із Френком Синатрою, Дей вирішала не поновлювати контракт із Warner Brothers, а працювати під опікою свого третього чоловіка Марті Мелчера, з яким вона одружилася на свій 29-ий день народження.


Доріс Дей із своїм третім чоловіком

Зрештою акторка змінила своє амплуа на більш романтичне, і ролі стали більш відвертими та жіночними, серед них — роль співачки Рут Еттінг в фільмі "Люби мене або лиши мене" (Love Me or Leave Me). Пізніше у своїй автобіографії Дей назве цей фільм своїм найкращим.