Біографія

Радянський актор Петро Зайченко народився 1 квітня 1943 року у Волгоградській області. Після закінчення школи він одразу вступив на театральний факультет в місцевому училищі. Пізніше переїхав в Саратов, де продовжив навчання. У 1971 році Петро Зайченко закінчив театральне училище і став актором театру в Волгограді імені Максима Горького. Після цього грав у козачому та Молодіжному театрах. Його шлях до визнання у кіноіндустрії супроводжувався багатьма ролями в театрах, після яких він все-таки став знаменитістю.

Читайте також: Помер російський актор Петро Зайченко

Фільмографія Зайченка

Широковідомим Петро Зайченко став завдяки фільму "Парад планет" (1984), у якому він зіграв роль сержанта Івана Пухова на прізвисько "Крокодилич". Після співпраці з режисером Вадимом Абдрашитовим він отримав ролі у наступних його фільмах "Плюмбум, або Небезпечна гра" (1986) та "Армавір" (1991).


Петро Зайченко / Фото з відкритих джерел

Також він зіграв епізодичні ролі у фільмах "Таксі блюз" (1990) та "Повість непогашеного місяця" (1990). Першу головну роль актор отримав у 1992 році. У фільмі "Гроза над Руссю" розповідалося про події XVI століття, коли Іван IV закінчував своє правління.

Наступною визначною роллю Петра Зайченка стала гра у фільмі "Сибір. Монамур" (2011). У кінокартині, яка знімалася у складних умовах в тайзі, актор зіграв старовіра, який жив разом зі своїм онуком в глушині. Для окремих кадрів Петру Зайченку довелося плавати в крижаній воді, після чого він серйозно захворів. Наслідком зйомок у важких умовах стала операція.

Протягом свого життя актор пережив три інфаркти, останній з яких став для нього смертельним.