Помер радянський актор Олексій Булдаков, найбільш відомий за комедійним фільмом "Особливості національного полювання". На час смерті йому було 68 років. Інформацію про втрату підтвердили у прес-службі Гільдії акторів кіно Союзу кінематографістів РФ, передає ТАСС. За словами глави фестивалю кіно "Амурська осінь" Сергія Новожилова, причиною смерті Олексія Булдакова було обірвання тромбу.

Читайте також: Помер актор Олексій Булдаков – зірка фільму "Особливості національного полювання"

Біографія Олексія Булдакова

Олексій народився в Алтайському селі Макарівка в багатодітній родині: у актора були два брати і дві сестри. Батько працював водієм на автобазі, мати була дояркою і займалася домашнім господарством. З дитинства всі молодші Булдакових були привчені до важкої сільської праці, вміли доглядати за худобою, працювати в саду і на городі, підтримувати порядок в домі.

Дитинство у мене було босоноге. Черевички купували тільки до школи, а так босоніж ходили,
– так розповідав про дитинство сам Булдаков.


Олексій Булдаков в молодості

Після школи він три роки провчився в театральній студії при місцевому драмтеатрі, після чого в 1969 році його зарахували до трупи. Пропрацював він там недовго, адже його призвали до армії.

Після демобілізації доля занесла Олексія в Томськ, де він працював у місцевому драмтеатрі, але через конфлікт з керівництвом там не затримався і повернувся в Павлодар. Розчарувавшись в театральній професії, Булдаков влаштувався на тракторний завод, а гіркоту образи намагався "заглушити "алкоголем".


Переборовши свою гордість, після армії Булдаков все ж почав зніматись у кіно

В 1982 році Олексій зіграв свою першу роль – у військовій драмі "Крізь вогонь". У всіх стрічках Булдаков виконував переважно другорядних персонажів – його типаж "простого російського мужика" був досить затребуваний в той час. А ось великих грошей і слави робота Олексію не приносила.


Олексій Булдаков у стрічці "Крізь вогонь"

Фільмографія актора

"Особливості національного полювання"

У 1994 році режисер Олександр Рогожкін написав сценарій для фільму-анекдоту "Особливості національного полювання", якому судилося стати однією з кращих російських комедій.

Кадри із стрічки "Особливості національного полювання":

Як і більшість героїв Булдакова, генерал Иволгин (Михалич) з "Особливостей національного полювання" (1995) – теж виходець з народу. Саме завдяки цій ролі актора запам'ятали і полюбили мільйони глядачів, а його фрази на кшталт "гарячі фінські хлопці" і "ну ви, блін, даєте!" Стали крилатими.


Олексій Булдаков у стрічці "Особливості національного полювання"

Булдаков також відомий як виконавець шансону: він записав чотири студійні альбоми в співавторстві з Владом Забєліним, Анатолієм Поперечним, Євгеном Бедненко і Дмитром Здраєвським. Перший диск називався "Особливості національного шансону".