Про це повідомили представники актора, передає "Медуза".

Британському актору було 89 років і він останнім часом лікувався від раку. У повідомленні йдеться про те, що боротьба з хворобою була короткою, але дуже відважною.

Читайте також: В США помер відомий американський музикант

Роджер Мур народився в Лондоні у Великій Британії 14 жовтня 1927 року в сім'ї поліцейського та домогосподарки. Після школи навчався в коледжі Гілд Бед, який входить до складу Даремського університету. Мало хто знає, проте після завершення Другої світової війни його призвали у національну службу, де після призначення його офіцером, згодом він дослужився до звання капітана.


Роджер Мур в армії

Мур також навчався у Королівській академії драматичних мистецтв, де його вперше помітив відомий на той час режисер Браян Херст. Актор, який зіграв роль у семи частинах "бондіани" на початку своєї кар'єри грав ролі слуг, офіціантів та солдат, знімався у журналах мод, стажувався як художник-мультиплікатор та знімався у рекламі.

Актор завжди захоплювався творчістю Стюарта Грейнджера і завдяки щасливому збігу обставин він отримав шанс працювати з кумиром, знявшись разом із ним у фільмі "Цезар і Клеопатра»". А вже у 1950 році він підписав контракт із Metro-Goldwyn-Mayer, після чого і розпочалась успішна кар'єра відомого актора.

Перші значні ролі він отримав у фільмах "Останній раз, коли я бачив Париж", серіали "Святий" та "Майстри умовлянь". Згодом йому запропонували головну роль агента 007, і вже у 1973 році він знявся у восьмому фільмі "бондіани" – "Живи та дай померти", а пізніше і в наступних фільмах про агента: "Чоловік із золотим пістолетом", "Шпигун, який мене кохав", "Місячний гонщик", "Тільки для ваших очей", "Восьминіжка" та "Вид на вбивство".


Роджер Мур на зйомках фільму "Людина із золотим пістолетом", 1973 рік

Найбільш схвальні відгуки він отримав за роль у фільмі "Шпигун, який мене кохав", який актор також вважає одним із найбільш вдалих. Після останнього фільму з циклу "бондіани" Роджер Мур пішов з проекту.

Окрім участі у фільмах про Джеймса Бонда актор також знімався у фільмах "Золото", "Шерлок Холмс у Нью-Йорку", "Дикі гуси" , "Прокляття рожевої пантери" та багато інших, проте вони не принесли йому визнання і схвалень.

Щодо особистого майбутнього життя актор був двічі одружений: у 1946 році на актрисі Доорн ван Стейн, проте вже у 1953 році кинув її заради співачки Дороті Сквайрс; у 1969 Роджер розлучився і відразу одружився на італійській актрисі Луїзі Маттіолі (троє спільних дітей), проте у 1993 році актор знову розійшовся із своєю дружиною. З 2002 році Роджер жив разом із мільйонеркою Крістіною Толстрап.


Роджер Мур і Крістіна Толстрап, 2008 рік

Окрім акторської справи Роджер також був письменником, який випустив книгу мемуарів "My Word is My Bond", де розповідає про свою неприязнь до зброї, що розвинулася ще в підлітковому віці, після того як приятель випадково вистрілив йому в ногу.

Актор також відомий у світі філантроп, який значну частину коштів спрямовує на благодійність. У 1991 році він став послом доброї волі ЮНІСЕФ.


Роджер Мур – посол доброї волі ЮНІСЕФ

А в 2003 році актор отримав звання "Лицаря Британської імперії" за "величезний внесок у благодійність", 11 жовтня 2007 – отримав іменну зірку на Алеї Слави.