Про смерть Кірка Дугласа повідомив його син Майкл Дуглас у інстаграмі. За його словами, трагедія сталася 6 лютого (вечір 5 лютого за американським часом).

Радимо ознайомитися! Роковини смерті Андрія Кузьменка: кого ми втратили

Для всього світу він був легендою, актором із "золотої ери" кіно, який дожив до золотих років, гуманістом, чия прихильність справедливості і принципам, в які він вірив, встановлюють стандарт для всіх нас,
– зауважив американський актор.

Він додав, що його батько прожив хороше життя та залишив після себе фільми, які дивитимуться і майбутні покоління. Також його світ пам'ятатиме як відомого мецената, що працював на благо громадськості та прагнув принести мир на цю планету.

"Хочу завершити словами, які я йому сказав під час останнього дня народження та які назавжди залишаться правдою. Я дуже сильно люблю тебе, тату, та пишаюся бути твоїм сином", – підсумував Майкл Дуглас.

Зауважимо, що в 1996 році Кірк Дуглас переніс інсульт, від наслідків якого він оговтатися до кінця так і не зміг. Після хвороби актор перестав зніматися та почав пересуватися на інвалідному візку.


Кірк Дуглас у 2018 році / Фото: Getty Images

До теми! Померла зірка культового серіалу "Санта Барбара"

Біографія Кірка Дугласа

Він народився в 1916 році у штаті Нью-Йорк в родині єврейських емігрантів з-під білоруського Могильова. Його справжнє ім’я – Ісер (Іззі) Данилович. Згодом взяв прізвище Демський, поки не закінчив навчання в університеті Сент-Лоуренса. Ім’я Кірк Дуглас взяв під час навчання в Американській академії драматичного мистецтва, оскільки дуже любив жорсткість звуку "К" і хотів, аби його прізвище закінчувалося на "Д". Коли почалася Друга світова війна, Дуглас вирішив записатися на військову службу, його прийняли в один з підрозділів ВМС, але комісували в 1944 році після того, як він захворів на дизентерію.

Кар’єру в кіно він розпочав уже після війни. Перші його ролі були невеликими. Популярним став після участі у стрічках "З минулого" (1947 рік) і "Лист трьом дружинам" (1949 рік). Остання здобула премію Оскар. Однак найбільше визнання отримав за роль у фільмі "Чемпіон" (1949) – за участь у цьому фільмі його номінували на Оскар. Другу номінацію на Оскар Кірк Дуглас отримав за роль у стрічці "Злі та красиві". Зрештою здобув він найпрестижнішу кінопремію лише у 1996 році – за видатні досягнення в кінематографі. Серед решти його найвідоміших фільмів – "Спартак", "Сім днів у травні", "Чи горить Париж?", "Круті хлопці", "Лють", "Жага до життя". В останньому зіграв художника Вінсента Ван Гога.

Дивіться трейлер до фільму "Спартак" за участю Кірка Дугласа

Щодо інших визначних нагород, то він був лауретом Золотого глобусу, Берлінського кінофестивалю (премія "Золотий ведмідь"), національної кінопремії Франції "Сезар" і премії Гільдії кіноакторів США.

У 1970-х на світ з’явилася перша його книга. Загалом він написав десять романів та мемуарів. Був він і кінопродюсером. Дуглас також брав активну участь у благодійній діяльності, жертвуючи солідні кошти на добру справу. Зокрема, в 2005 році, в день свого 99-річчя, він пожертвував 15 мільйонів доларів на будівництво в Лос-Анджелесі центру догляду за людьми з хворобою Альцгеймера. Водночас його вважають тим, хто поклав край так званому антикомуністичному Чорному списку Голлівуду – у 1940 – 50-х роках кількох діячів культури та мистецтва США переслідували через їхні політичні погляди та забороняли займатися політичною діяльністю.

Кірк Дуглас був одруженим двічі. Спершу на Діані Ділл, але розлучився з нею у 1951 році. А потім його дружиною стала акторка Анна Буйденс, з нею він уже прожив до кінця свого життя. Мав чотирьох синів – Майкла, Джоеля, Пітера, Еріка. Усі вони пов'язали своє життя з кіно та телебаченням.

До останнього часу Кірк Дуглас займав 17-й рядок у списку Американського інституту кіномистецтва серед найвеличніших чоловіків-легенд екрану класичного голлівудського кіно та перше місце серед нині живих із них.

Цікаво! Загинув Кобі Браянт: життя легенди баскетболу у фото