Внесок Соколенка у відродження петриківського розпису неоціненний. Учень майстрині Тетяни Пати, заслужений майстер народного мистецтва України, член Національної спілки художників, учасник багатьох виставок в Україні та за кордоном, він стояв біля витоків фабрики петриківського розпису "Дружба". Також Василь Іванович є одним із найбільших новаторів у мистецтві розпису – це йому належить ідея перенесення розкішних петриківських квіток із паперу та стін на дерев’яну основу. Крім того, Соколенка знають як талановитого педагога.
Він така щира, відкрита людина, яка ніколи не тримає зла ні на кого, завжди захоплений новими творчими ідеями. У нього прізвисько – "Чапаєв". Людина, яка завжди з відвагою кидалась на захист петриківського розпису,
– зазначає його учень Андрій Пікуш.
Василь Соколенко створив також власний невеликий музей-садибу петриківського розпису, єдиний в Україні. Там зберігав паперові "мальовки" і речі, розписані родиною Соколенків, а також безліч фотографій.
Для свого віку останні роки життя він виглядав бадьорим, з почуттям гумору, але більше не малював, бо руки не слухалися.
Висловлюємо щирі співчуття родині та близьким митця.