Про це повідомляють на Associated Press.

Біографія

Джон Махоні народився 20 червня 1940 року в місті Блекпул у Великобританії. Будучи підлітком, він переїхав разом зі старшою сестрою в США, і після проходження військової служби влаштувався в Чикаго.

Читайте також: Брат зірки серіалу "Секс та місто" загинув при загадкових обставинах

У 1977 році він почав працювати у театрі, а з 1980 року почав зніматися в кіно. Спробувати свої сили в кінематографі його запросили актори Джон Малкович і Гері Сініз. Тоді вони його і приєднали до щойно відкритого тоді у Чикаго театру Steppenwolf, де Махоні пропрацював 39 років.


Джон Махоні в театрі Steppenwolf

Свою найбільшу популярність Джон Махоні здобув в американському комедійному ситкомі "Фрейзер", – там він зіграв колишнього поліцейського Мартіна Крена. Актор зіграв у всіх 11 сезонах серіалу в період з 1993 по 2004 рік.


Джон Махоні в серіалі "Фрейзер"


Джон Махоні (справа) в серіалі "Фрейзер"

Актор також взяв участь в зйомках фільмів "Скажи що-небудь", "Первісний страх", "Гарячі в Клівленді", "Війна Фойла", "Американський президент", "Вісім чоловіків", "Зачароване королівство", "Алюмінієві чоловічки", "Зачаровані місяцем", "На лінії вогню", "Бартон Фінк", "Підручний Хадсакера" та "Закохатися в наречену брата".

Читайте також: У США померла легенда рок-н-роллу

Серед творчого доробку актора можна відзначити і озвучення мультфільмів. Голос актора можна почути в "Сталевий гігант", "Мураха Антц" і "Атлантида: Загублений світ". Останньою роботою актора стала роль в детективному серіалі "Війна Фойла" (2015).

У 1986 артист отримав премію "Тоні" за досягнення в театральній області. Вже у 2000 році Махоні став лауреатом премії Гільдії кіноакторів США. Згодом Махоні також був двічі номінований на премію "Еммі" і "Золотий глобус" за роботу у "Фрейзері".


Джон Махоні

Особисте життя

Джон Махоні ніколи не був одружений і сам він не любив розповідати про особисте життя. Уже в похилому віці актор зізнався, що у нього було кілька романів, але жоден з них не привів до шлюбу.