Голлівудський актор помер в п’ятницю 9 червня в Лос-Анджелесі, передає The Daily Mail.

Актор останнім часом боровся з лейкемією, проте вилікуватись йому так і не вдалось. В сім'ї актора залишилась дружина Марсель, шість дітей, п’ять внуків та два правнуки.

Адам Вест народився у Вашингтоні, США у 1928 році та з дитинства захоплювався коміксами, а Бетмен завжди був його найулюбленішим актором. В підлітковому віці разом із сім'єю переїхав в Сіетл, де поступив в приватну школу, пізніше навчався в коледжі, вивчаючи літературу та психологію, а вже згодом продовжив навчання в магістратурі Стенфордського університету.


Адам Вест в молодості

Проте "задатки" майбутньої діяльності актора почали проявлятись вже в студентському віці, працюючи діджеєм та журналістом на радіо. В 1950 році відправився на два роки в армію, проте після цього відразу ж почав займатись акторською справою. Його першою ролю стала участь в дитячому телевізійному шоу "Шоу Кіні Попо", проте згодом він став головним героєм програми.

Читайте також: Померла Моллі Пітерс, яка грала дівчину Джеймса Бонда

Через декілька років Адам переїхав в Голлівуд, де сподівався здобути успішну акторську кар'єру. Саме тоді він і взяв собі сценічний псевдонім "Адам Вест". Згодом він підписав контракт зі студією Warner Bros, після чого він знімався в серії різних кінематографічних стрічок: "Молоді філадельфійці", "Детективи", "Теммі і лікар", "Робінзон Крузо на Марсі", "Бандити йдуть" та "Четверо невловимих".

Проте його перша омріяна роль дісталась лише у 1966 році після зйомок в рекламі напою "Nesquik", де той був в образі шпигуна типу Джеймса Бонда. В такому незвичному амплуа і помітив його продюсер легендарного серіалу "Бетмен" Вільям Доз'єр та запропонував йому головну роль у стрічці.


Адам Вест в ролі Бетмена

Відразу після виходу серіалу, Вест різко піднявся по кар'єрних сходинках, де його неодноразово прирівнювали до статусу справжньої телезірки. Проте з випуском третього сезону серіал почав втрачати свою популярність, який згодом зовсім занепав, як і популярність самого Адама.


Адам Вест став легендою за своєю роллю Бетмена у 1960-тих роках

Після легендарного серіалу актор намагався зніматись в різних фільмах, проте жодна роль так йому і не "прижилась",тому що роль Бетмена надто прижилась до його творчості. Що цікаво, Адам Вест серйозно розглядався в якості кандидата на роль Джеймса Бонда у фільмі "Діаманти залишаються назавжди", проте актор сам відмовився від ролі, тому що на його думку, роль британського суперагента має грати британець, але не американець.

Вже в кінці 1970-х років Вест почав озвучувати ролі у мультфільмах на супергеройську тематику, де в одній з ролей він все ж озвучив Бетмена в мультсеріалі "Нові пригоди Бетмена" 1977 року. Пізніше образ Адама Веста став прототипом одного з героїв мультсеріалу "Гріфіни", якого він власне теж озвучував.

Адам Вест в ролі мера вигаданого містечка Куахоге в мультсеріалу "Гріфіни":

Також Вест в якості актора працював над мультсеріалом "Сімпсони", "Дивакуваті родичі", "Кім П'ять-з-Плюсом" та багато інших.

Щодо особистого життя, то Адам був тричі одружений. Вперше він одружився із Біллі Лу Їгер на четвертому курсі коледжу. Згодом після переїзду на Гаваї він розлучився і женився на місцевій дівчині Фрісбі Доусон, яка народила йому дочку Джонелль та сина Хантера. Проте в 1972 році Вест одружився втретє із Марселлою Тагард Лір, яка теж йому народила чотирьох дітей.


Адам Вест і його сім'я на церемонії Голлівудської алеї слави, Каліфорнія, 2012 рік