Цьогоріч українці більше налаштовані на новорічне святкування. Такий висновок можна зробити на основі результатів опитування соціологічної групи "Рейтинг". Вони свідчать, що значний відсоток українців (76%) дотримуються традиції дарувати подарунки на День Святого Миколая. Ці показники найвищі на Заході.

Читайте також: Що подарувати дівчині на Новий рік: цікаві ідеї

Також половина опитаних (52%) зізналася соціологам, що вірять в існування Святого Миколая. Їхня кількість зросла у порівнянні з 2018 на 7%. На Заході 58% респондентів переконані в істинності Святого Миколая. У Діда Мороза українці вірять менше, лише 31%. В минулому році в нього вірили 25% опитаних. У Діда Мороза більше вірять жителі півдня, містяни, жінки, молоді й забезпечені українці.

Половина українців вірить у святого Миколая / Ілюстрація 24 каналу

На Заході улюбленим святом називають Різдво, у той час як у Центрі та на Сході більше чекають Нового року. Що стосується ялинки, то населення віддає перевагу живому дереву у своїх домівках. Проте позитивна динаміка спостерігається у ставленні до штучної ялинки, якщо порівнювати з минулорічними показниками.

Соціологічне опитування проводили у період з 5 по 8 грудня серед двох тисяч респондентів, віком від 18 років.

У кого більше вірять українці: Миколая чи Діда Мороза – дивіться у відео 24 каналу: