Зазвичай, почесні нагороди премії Оскар зірки першої величини отримують під час церемонії на початку кожного календарного року. До прикладу, цього року премія була призначена на 25 лютого 2019 року, а от наступного року вона відбудеться кількома тижнями раніше – 9 лютого.

Читайте також: Переможці премії Оскар-2019: перелік

Втім, це не завадило Американській кіноакадемії назвати нових володарів Оскара.

Ці почесні нагороди, які щороку присуджуються Американською академією, відзначають людей, які присвятили себе творчості протягом всього життя і внесли неабиякий вклад в галузь кіно. З великими задоволенням оголошуємо цьогорічних володарів статуеток,
– йдеться на сайті кіноакадемії.

У списку нових "власників" Оскара відзначили Девіда Лінча, який у своїй кар'єрі вже тричі був номінований на відзнаку, однак так і не зміг перевершити своїх конкурентів. У категорії "Найкращий режисер" він боровся з такими фільмами, як "Людина-слон" (1980), "Синій оксамит" (1980) та "Малголленд Драйв" (2001).


Девід Лінч отримає Оскар / Instagram / @davidlynchfoundation

Окрім Лінча, нагород також удостоєні актор Вес Студі ("Останній з могікан", 1992; " Той, що танцює з вовками", 1990), актриса Джина Девіс ("Жучий сік", 1988; "Тельма і Луїза", 1991) та сценаристка і режисерка Ліна Вертмюллер ("Паскуаліно "Семеро красунь"").

Церемонія вручення статуеток відбудеться 27 жовтня 2019 року у Hollywood & Highland Center в Лос-Анджелесі, США.

Хто такий Девід Лінч?73-річний американський кінорежисер створив своєрідний культ у світовому кінематографі. Його фільми особливо вирізняються елементами певного сюрреалізм та жахів, що не лише приголомшують фанатів, а й навпаки – все більше приваблюють. У його доробку близько 25 режисерських робіт, кожна з яких отримала як позитивну, так і негативну реакцію критиків та палких прихильників, зокрема, щодо "Твін Пікс". Девід Лінч також є музикантом, художником, актором та представником американського незалежного кінематографу. 5 травня 2017 року Девід Лінч оголосив про відхід з кіно.