Малина містить стільки корисних речовин, що її цінність є дуже високою. Її урожай очікують як дорослі, так і малі. Але є певні секрети, як зробити так, щоб малина рясно давала плоди. У чому суть та чим не рекомендовано удобрювати малину – поділиться 24 Канал.

До теми Як отримати добрий врожай малини: важливі секрети вирощування ягоди

Чим можна підживлювати малину

Пташиний послід. Ідеальний варіант для тих, хто має домашню птицю. Треба викласти послід на дно відра і сповна залити водою. У теплому місці настоюємо 5 днів. Згодом треба розвести послід із водою у пропорції 1: 20. Щедро поливаємо цим кущі малини під корінь.

Курячий послід
Курячий послід / Фото Сад Фасад

Перегній. 1 відро треба розсипати на 1 квадратний метр ділянки. Потрібно однаково його розподілити та прикопати землею. Втім, цією підживою дуже ласують шкідники, тож її можна вносити на частіше 1 разу на місяць.

Коров'як. Наливаємо у відро свіжого коров'яку на третю частину. Розмішуємо з водою і накриваємо кришкою. Варто поставити суміш у сонячне місце десь на тиждень, щоб перебродило. Пізніше знову розводимо водою у пропорції 1: 10. Підживлювати ним малину варто в посушливу погоду.

Бур'яни. Для суміші треба зірвати свіжі бур'яни та порізати їх. З-поміж інших може бути й кропива. Треба залити її водою десь на чверть відра і залишити на 10 днів. Таким настоєм поливаємо малину під корінь.

Кропива
Кропива / Фото Canva

Деревна зола. У її складі – мінеральні речовини, якими живиться малина. Золу треба вносити в чистому вигляді, а ще можна приготувати таку суміш. Розводимо 600 грамів золи в 10 літрах води, чекаємо 1 добу і поливаємо малину по 2 літри на 1 кущ.

Чим не можна удобрювати малину

  • Важливе правило. Будь-які добрива не рекомендується змішувати. Все ж таки краще застосовувати кожне окремо.
  • Зокрема, можна спершу підгодувати малину коров'яком, а через 10 – 15 днів внести золу.
  • Восени не рекомендовано у великих кількостях вносити азотні добрива. Річ у тім, що вони покращують ріст пагонів, зупиняє розвиток малини. Незрілі пагони легко пошкоджуються взимку.
  • Азотні добрива позитивно впливають на рівень кислотності землі та збільшують його. Тоді як малина не переносить навіть слабо-кислого ґрунту. Тож варто додати до азотних добрив ще й деревну золу.
  • Коли обираєте калійні добрива для підживлення малини, треба брати ті, котрі не містять хлору. Тому що малина є тією ягодою, яка погано сприймає хлор.