На сторінці у Facebook PEN America розповіли, що мексиканця Альфонсо Куарона побачили зі значком у ніч, коли відбувалась церемонія Оскар.

Читайте також: Переможці премії Оскар-2019: перелік

Що таке PEN America?Це некомерційна організація, яка займається захистом свободи слова та його заохоченням у США та у всьому світі. В PEN America налічується більше 7000 активістів, серед яких є письменники, журналісти, редактори та інші публічні персони.

Оскарівський лауреат Альфонсо Куарон минулої ночі підтримав нас у заклику випустити українського кінорежисера Олега Сенцова,
– йдеться в дописі.


Альфонсо Куарон підтримав українського політв'язня Олега Сенцова / Facebook / @PEN America

Оскільки на самій церемонії нагородження автор фільму "Рим" був в класичному смокінгу та білій сорочці з метеликом, то, можна припустити, що значок він одягнув на after-party події.

За що в РФ засудили Олега Сенцова?Українського режисера затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму. Йому приписують підготовку теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. А 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх українських політв'язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.