Пауло Коельйо називають алхіміком слова та одним із найпопулярніших письменників сучасності. Бажання писати, яке з’явилося ще в ранніх роках, йому не перебили навіть роки, проведені в психіатричній клініці, куди його силоміць помістили батьки після відмови навчатися на юридичному.

Ні варварське лікування електрошком, ні діагноз "шизофренія" не притупили бажання писати і бути почутими.

Читайте також: 10 цитат Ернеста Хемінгуея, які надихають

Книги Коельйо сьогодні продають у всьому світі – у 150 країнах купили близько 90 мільйонів примірників. Коельйо переконаний – його твори потрібні людям, а його стиль робить одвічні філософські матерії зрозумілими кожному.

Можливо, саме за це це дивовижне поєднання простоти та мудрості Коельйо люблять та читають мільйони. У день народження письменника сайт "24" пропонує список книг Коельйо, які варто прочитати за своє життя.

"Щоденник мага" або "Паломництво" (1987 рік)

Перший твір Коельйо написав у 1987 році. "Щоденник мага" – це перша спроба письменника відшукати глибинні смисли і спробувати розкрити таємницю дивовижного людського буття. Вона багато в чому перегукується з відомим в усьому світі "Алхіміком", тільки написана менш досвідченим автором, а тому по-своєму наївна і зворушлива.

Перша ознака того, що ми почали вбивати свою мрію, – це коли раптом виявляється, що нам не вистачає часу. Друга ознака того, що наша мрія гине, – це набуття досвіду. Ми більше не сприймаємо життя, як одну велику пригоду, і починаємо думати, що з нашого боку буде мудро, справедливо і правильно не вимагати від життя занадто багато. І нарешті, третя ознака втраченої мрії – це умиротворення. Життя стає схожим на недільний вечір: ми мало чого вимагаємо від життя, але майже нічим не жертвуємо.

"Щоденник Мага" – це опис подорожі Пауло Коельйо легендарним Шляхом Сантьяго (або Шлях Святого Якова), який пройшли мільйонами пілігримів. Ця знаменита паломницька дорога веде до могили апостола Якова в іспанському місті Сантьяґо-де-Компостела. У своєму пошуку він зустрічає містичних провідників і демонічних вісників, вчиться розуміти природу істини, для отримання Сили знайомиться з вправами-ритуалами містичного Ордена RAM.


Пауло Коельйо: цитати із книги "Щоденник мага" або "Паломництво"

З початку 1980-х років популярність маршруту безперервно зростає: так, якщо у 1978 році по ньому пройшли всього 13 людей, то в 2009 — понад 145 тисяч.

До публікації книги Шляхом Сантьяго пройшло всього 400 осіб. На наступний рік після публікації – Шлях пройшли понад півмільйона пілігримів.

"Алхімік" (1987 рік)

Це дивовижна притча про пошук себе, пошук кохання і сенсу життя, наповнена глибоким філософським змістом. Читається на одному диханні і допомагає знову відкрити для себе прості життєві істини.


Пауло Коельйо: цитати із книги "Алхімік"

"Алхімік" – це вже друга книга Коельйо і, напевно, одна із найпопулярніших серед літературної спадщини письменника. Більшість книг Коельйо написані в дусі сучасного пошуку істини та звернення до стародавніх знань. І якраз "Алхімік" є гідним представником цього піджанру фантастичної літератури.

Цю книгу по праву називають сучасною класикою. Тільки уявіть собі, більше 60 мільйонів копій продали у всьому світі.

Люди дуже швидко дізнаються, в чому сенс їхнього життя. Можливо, тому вони так само швидко і відмовляються від нього. Так влаштований світ.

"Одинадцять хвилин" (2003 рік)

"Одинадцять хвилин" – це історія творення особистості жінки досить незвичайним шляхом. Головна героїня книги – Марія – мала цілком звичайне життя, планувала вийти заміж, народити дітей та поратися в будиночку на березі моря.


Пауло Коельйо: цитати із книги "Одинадцять хвилин"

Однак, вона обирає інший шлях – проституцію. В цій книзі подано абсолютно нетиповий погляд на "древню професію". Мотив у Марії був цілком типовий – бажання заробити гроші, проте завершення цієї історії звичайним не було.

Ризик однієї пригоди дорожче тисячі днів благополуччя і комфорту.

Проституція допомогла Марії вдосконалити себе, адже вона зрозуміла, що чоловіки не прагнуть лише сексу, їм важливе розуміння жінки та можливість задовольнити її. Чоловіки приходять до повій, щоби запевнити себе та усіх, що вони абсолютно звичайні, здорові чоловіки. Адже суспільство зациклене на сексі.

Ця книга не є пропагандою проституції, це, швидше, "казка для дорослих", яка допомагає зрозуміти потреби чоловіка і жінки у царині сексу.

Люди дотримуються режиму, носять перуки, годинами сидять у косметичних кабінетах або в гімнастичних залах, надягають те, що підкреслює достоїнства і приховує недоліки фігури, намагаються висікти іскру – ну і що? Нарешті лягають в ліжко, і триває це все одинадцять хвилин. Одинадцять хвилин – і все. І нічого такого, що піднімало б у небеса, а потім пройде ще трохи часу – і ніякою іскрою не розпалити згасле полум'я.

Читайте також: Чак Поланік – письменник, журналіст, нащадок українських козаків

"Вероніка вирішує померти" (1998 рік)

"Вероніка вирішує померти" – це реалістична історія про жагу до життя перед обличчям смерті, що закликає сприймати кожен день як диво. Ця невелика книга про життя, про смерть, про любов. І про те божевілля, позбавлятися від якого не можна у жодному випадку.

Іноді легше домогтися відповіді мовчанням, ніж задаючи сотні питань.

В головної героїні – Вероніки – здається, є все, що вона забажає. Дівчина проводить час у відомих нічних клубах, знайомиться та зустрічається з привабливими молодими людьми. Проте вона нещаслива. В один момент вона усвідомлює, що їй прийшов час померти. Після надмірної дози снодійного, Вероніка потрапляє до психіатричної лікарні. Їй залишається жити лише декілька днів.

В лікарні Вероніка відкриває для себе те, що залишалося для неї невідомим протягом усього життя. Наприклад, ненависть, страх, цікавість, любов, збудження. Її переживання приводять до поступового усвідомлення того, що кожна мить її існування – це вибір між життям та смертю.

Ця книга Пауло Коельйо про тих, хто не може пристосуватися до умовностей суспільства. Це розповідь про безумство та потребу віднайти альтернативний спосіб життя для людей, які часто зустрічаються з упередженнями інших.

І герої, і божевільні байдужі до небезпек, вони йдуть вперед, хоча все навколо намагається їх зупинити. Божевільний здійснює самогубство, герой йде на муки і страждання в ім'я ідеї, але і той, і інший помирає, а уражені гіркотою дні й ночі безперервно обговорюють дурість першого і славу другого.

"Бріда", 1990

Це зворушлива історія про кохання, магію та пошук сенсу життя. Головна героїня – ірландка Бріда – намагається пізнати світ. На її життєвому шляху постають дві людини, які мають перевернути її уявлення про життя: чоловік, який вчить її долати страхи, та жінка, що відкриває їй ритм музики Всесвіту.


Пауло Коельйо: цитати із книги "Бріда"

В основі роману – улюблена для Коельйо ідея пошуку себе, своєї мети і життя. Коельйо вустами своїх героїв розмірковує про віру і релігію, чаклунство і магію і, звичайно, про любов.

Вважати себе гіршим від інших є одне з найбільш шалених проявів гордині, яке тільки може бути, бо означає, що людина більш руйнівним чином проявляє свою особливість.

"Біля ріки Ріо-П'єдра сіла я й заплакала…" (1994 рік)

Це перший з романів трилогії "І в день сьомий", куди входять також "Вероніка вирішує померти" і "Диявол і сеньйора Прим". Це роман про Любов. Про те, що це почуття – головне в нашому житті, що через любов можна точно так само прийти до Бога, як і через служіння йому в ролі монаха-чудотворця.

Той, хто вирушає шукати Бога, даремно втрачає час. Він може пройти по багатьох дорогах, примкнути до багатьох релігій або сект, але цим способом Бога не знайде ніколи. Бог – тут, зараз, поруч з нами.

"Біля ріки Ріо-П'єдра сіла я й заплакала…" – це ще й роман про Вибір. І про те, як двоє люблячих молодих людей його здійснюють.


Пауло Коельйо: цитати із книги "Біля ріки Ріо-П'єдра сіла я й заплакала…"

"Алеф" (2011 рік)

Книга "Алеф" – автобіографічна. У ній автор розповідає про свій відрізок життя, коли письменник переживав кризу віри. Коельйо переживав глибоку депресію і шукав незавершену справу в одному з минулих життів.


Пауло Коельйо: цитати із книги "Алеф"

Коельйо вирушив в тур по декількох країнах, щоб вирішити проблеми свого грішного минулого. У Москві 59-річний письменник зустрів 21-річну скрипальку Хіляль – уродженку Туреччини. Талановита скрипалька і Коельйо виявляються давніми знайомими з минулого життя. Разом вони долають труднощі перекладу і в результаті вирішують проблему в минулому житті письменника.

Нова любов немає нічого спільного зі старою, любов завжди нова.

Що ж стосується езотеричної складової книги – то читачам пропонують зануритися в містику, зустріч з шаманом і нескінченні діалоги про справжню Любов і Бога.