За можливість представляти Україну на премії Оскар-2019 змагалось 6 фільмів – "Брама" (режисер Володимир Тихий), "Вулкан" (Роман Бондарчук), "Донбас" (Сергій Лозниця), "Кіборги" (Ахтем Сеітаблаєв), "Коли падають дерева" (Марися Нікітюк) та "Міф" покійного режисера Леоніда Кантера.

Читайте також: Названо головних претендентів на премію Оскар-2019

Український оскарівський комітет шляхом голосування обрав переможцем фільм "Донбас" Сергія Лозниці.

Сюжет та трейлер фільму "Донбас"

"Донбас" – це драматичний фільм 2018 року, який створювався у копродукції Німеччини, України, Франції, Нідерландів, та Румунії. Сюжет фільму заснований на документальних матеріалах і розповідає про події, що відбувалися на сході України, і про життя людей, змушених пристосовуватися до нових умов існування.


Кадр із фільму "Донбас", який номінований на премію Оскар-2019

Персонажі "Донбасу" розігрують справжні сцени з життя Новоросії, реконструюючи сюжети, які режисер знайшов в інтернеті. Тут і "ополченці", які карають своїх товаришів, викритих у крадіжці телефону, а у самих гори награбованим техніки... Тут і натовп, який знущається над старим, якого запідозрили у співпраці з українцями...


Кадр із фільму "Донбас", який номінований на премію Оскар-2019

Це друга картина Лозниці, в якій з'являються персонажі "русского мира". У документальному фільмі "День Перемоги" (2018) "нічні вовки" та інші ура-патріоти з прапорами Новоросії та георгіївськими стрічками відзначають 9 травня в Берліні. Знімався "Донбас" в Кривому Розі, над картиною працювала велика міжнародна команда, в тому числі росіяни, але важко уявити, що фільм вийде в прокат в Росії.


Кадр із фільму "Донбас", який номінований на премію Оскар-2019

Світова прем'єра відбулася 9 травня 2018 на 71-му Каннському міжнародному фестивалі. Картина "Донбас" увійшла в конкурсну програму "Особливий погляд", в якій головою журі був знаменитий актор та режисер Бенісіо дель Торо. Саме в цій номінації фільм і здобув свою першу перемогу.

Прем'єра в Україні запланована на 18 жовтня 2018 року.

Трейлер фільму "Донбас": дивіться відео

Нагадаємо, 91 церемонія вручення кінопремії Оскар пройде 24 лютого 2019 року традиційно в Dolby Theatre у Лос-Анджелесі. Оголошення усіх номінантів відбудеться майже місяцем раніше – 22 січня. Минулого року найкращим фільмом було обрано творіння іспанського Гільєрмо дель Торо "Форма води". Загалом ця стрічка претендувала на рекордних 13 номінацій однак здобула перемогу лише в чотирьох.

У 2018 році від України обрали фільм "Рівень чорного" Валентина Васяновича, однак картина не потрапила до коротких списків номінантів.