Де саме заразилася Олена Зеленська – поки що невідомо. Під час робочих зустрічей та в побуті перша леді постійно дотримувалася правил карантину та рекомендацій МОЗ, а також, регулярно проходила тестування на COVID-19. Результати попереднього тесту, зробленого на початку червня, були негативні.

Читайте також В Олени Зеленської коронавірус: що відомо

Зараз Олена Зеленська перебуває на амбулаторному лікуванні, ізольовано від інших членів сім'ї. Президент України Володимир Зеленський та діти також пройшли тестування, їхні результати негативні.

Журналісти LifeStyle 24 вирішили підібрати головні факти про життя Олени Зеленської, яких ви могли не знати.

Що відомо про Олену Зеленську?

Олені Зеленській – 42 роки. Вона, як і Володимир, народилася у Кривому Розі. З майбутнім чоловіком вчилася у паралельних класах в одній школі. Але познайомилася пара випадково вже після закінчення навчання. Зустріч сталася, коли обоє були студентами і вчилися у різних інститутах.

Олена розповідала, що артист привернув її увагу порядністю та дотепністю. "З ним ніколи не бувало нудно", – казала вона. Проте Володимир не квапився просити її руки. Вона аж вісім років чекала на освідчення, яке прозвучало після того, як пара пішла в кінотеатр та подивилася там мелодраму. Весілля Зеленські зіграли в 2003 році.


Весілля Володимира та Олени Зеленських

Нині ж Олена і Володимир разом виховують двох дітей – 15-річну Олександру та 7-літнього Кирила.

За фахом Олена – будівничий, вона закінчила Криворізький технічний університет з червоним дипломом. Проте за набутою спеціальністю жінка не працювала ні дня. Вона допомагала і допомагає чоловікові з текстами для номерів "95 Кварталу".

Сам Зеленський каже, що дружина для нього – справжній друг і має колосальний вплив на прийняття ним рішень.

Я люблю її так само, як себе самого. А коли твоя улюблена жінка дарує тобі дітей, ти розумієш, що дітей любиш навіть більше, ніж себе, це катастрофа! Сім'я – це унікальна історія. Я ні на що не готовий, щоб їх втратити,
– сказав політик.


Сім'я Зеленських / Vogue

Що говорить дружина Зеленського про його похід у політику?

У цьому плані перша леді не багатослівна. Довгий час вона взагалі не коментувала похід чоловіка у президенти України. Проте перед виборами Олена все ж зізналася, що була проти такого рішення чоловіка, і якийсь час навіть не знала про це.

Я не дуже зраділа, коли зрозуміла, що є такі плани. Усвідомлювала, наскільки все зміниться і які труднощі перед нами постануть. Коли я запитала: "А чому ти мені не сказав?" – Володимир відповів: "Забув". Мій чоловік вміє робити сюрпризи. Але, якщо всерйоз, ми довго це обговорювали, і я сказала, що завжди його підтримуватиму,
– розповіла Олена Зеленська.

Вона додала, що чоловік надзвичайно цілеспрямована людина, тому безглуздо протистояти рішенням, яке він прийняв. Олена змирилася з рішенням Зеленського, коли зрозуміла, що це його вибір.

"Я непублічна особа, але нові реалії диктують свої умови, і я намагаюся відповідати очікуванням. Не скажу, що публічність чи спілкування з пресою для мене стрес. Проте я краще почуваюся за лаштунками. Мій чоловік завжди на авансцені, мені ж комфортніше у тіні. Я не душа компанії, я не люблю розповідати анекдоти. Це мені не властиво. Але я знайшла для себе аргументи на користь публічності. Один з них – можливість привернути увагу людей до важливих соціальних питань. Правда, це не стосується публічності моїх дітей: я й дотепер не викладала у соцмережах їхні фотографії, і зараз не буду", – розповіла Олена Зеленська.


Олена та Володимир Зеленські

Досягнення першої леді України за час президентства Володимира Зеленського

Команда першої леді зосередилася на задачах щодо здоров’я дітей, рівних можливостей для всіх українців та культурній дипломатії. Однією із задач, які команда Олени Зеленської ставила перед собою – це реформа харчування у школах. Восени 2019 року її команда провела круглий стіл з профільними міністерствами.

У рамках цього проєкту розпочато обстеження шкіл для аналізу та оцінки організації дитячого харчування, а також вивчення рівня задоволеності учнів і батьків шкільними обідами.

Також, із впровадженням карантину і неможливістю дітей відвідувати школи, перша леді взяла участь в підготовці уроку з української мови для учнів п’ятих класів у межах проєкту "Всеукраїнська школа онлайн".


Олена Зеленська взяла участь в телеуроці

Перша леді України зустрічалася із головою представництва ЮНІСЕФ в Україні Лоттою Сільвандер, приділяла увагу викликам у сфері захисту прав українських дітей та виступала на відкритті XIV Конгресу педіатрів України. За її ініціативи, уряд схвалив приєднання України до міжнародного "Партнерства Біарріц" зі встановлення рівності жінок і чоловіків.

Також під патронатом Олени Зеленської Міністерство соціальної політики запустило національний call-центр, який має реагувати на дзвінки жінок і працюватиме у співробітництві з поліцією, соціальними службами та психологами.

На тлі пандемії коронавірусу Зеленська взяла участь у соціальній кампанії "Підтримую лікарів", вона зателефонувала Анастасії, фельдшеру з Житомирщини і подякувала за роботу.

Що відомо про інститут першої леді

Володимир Зеленський планує розробити законопроєкт, котрий би регулював обов’язки першої леді. За його словами, дружина часто стикається з критикою. Президент згадав історію, коли Олена Зеленська писала листи підтримки українським лікарям.

У відповідь один із лікарів запитав у першої леді про обіцяні 300% надбавки. Зеленський зауважив, що лікар повів себе досить неетично та образливо, адже надбавки та зарплатня не залежать від першої леді.

Після цього випадку Президент України задумався про необхідність законодавства, котре б регулювало інститут першої леді. Тоді люди, обираючи президента, будуть розуміти, що має робити перша леді.