Відповідна інформація з'явилась на офіційному сайті ювілейного 10-го Одеського кінофестивалю. Згідно з анонсом, кіноподія відгримить в курортному місті з 12 до 20 липня. На червоній доріжці з'явиться чимало знаменитостей, серед яких – голлівудські зірки, які є суддями кіноподії. Хто увійшов до складу журі – читайте у матеріалі LifeStyle 24.

Читайте також: Одеський кінофестиваль: представники оголосили фільми-учасники конкурсних програм

Одеський фестиваль 2019: склад журі

У 2019 році очолить експертне журі перспективний режисер із Бельгії Петер Бросенс. Допомагатиме йому визначати переможців українська акторка Іванна Сахно, яка прославилась у Голлівуді та вже зіграла ролі в таких популярних фільмах як: "Тихоокеанський рубіж: Повстання" і "Шпигун, який мене кинув". Окрім цього, членами журі будуть директор Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах Карел Ох, ірландський актор Баррі Уорд, а також відома грузинська письменниця, режисер і продюсер Нана Еквтімішвілі.


Одеський кінофестиваль 2019: члени журі / OIFF

Оцінювати роботи у категорії "Національна конкурсна програма" будуть нью-йоркський кореспондент Cahiers du Cinéma Ніколас Елліот, режисер із Польщі Йоанна Кос-Краузе, іранська акторка, письменниця та режисер Манія Акбарі та кінокритик Іванна Дядюра.


Одеський кінофестиваль 2019 / OIFF

Читайте також: Одеський міжнародний кінофестиваль: коли чекати і хто з голлівудських зірок приїде

Організатори вирішили запросити окремих експертів для оцінювання європейських документальних фільмів, які змагатимуться за перемогу. Членами журі в цій категорії стали американський режисер і сценарист Білл Гуттентаг, українська кінопродюсер Дарина Бассель та радіоведуча і режисер з Франції Соня Кронлунд.


Експертне журі Одеського міжнародного кінофестивалю 2019 / OIFF

Водночас Міжнародну федерацію кінопреси FIPRESCI на заході представлятимуть кінокритики Дмитро Десятерик (Україна), Джованні Вімеркате (Італія) і Ванда Бенджеллул (Швеція).


Одеський кінофестиваль 2019 / OIFF

Що відомо про Одеський кінофестиваль?Це один із найбільших глядацьких кінофестивалів у Європі, який ще називають "східноєвропейськими Каннами". Щороку він проходить в Одесі, в місцевому Театрі опери та балету. Захід був створений для популяризації інтелектуального кіно серед українських глядачів, а також для підтримки вітчизняної кіноіндустрії, що за останні роки помітно розвинулась. Особливістю події є те, що для червоної доріжки тут немає жодного дрес-коду, а зірки можуть прийти навіть у кросівках.