Обрізка груш має кілька переваг. По-перше, корисні речовини будуть швидше рухатися по дереву. По-друге, сонячне світло й повітря матиме більше доступу до груші. Й по-третє, саджанці будуть менше атакувати шкідники та хвороби. А як це правильно робити – знає 24 Канал.
Корисно Чи можна обрізати яблуні восени: що треба знати
Осінню обрізку груші виконують одразу після збору урожаю. Зазвичай період припадає на вересень-жовтень. Обрізку груші оптимально проводити 1 раз у рік або через рік.
Як обрізати грушу восени: основні правила
Осіння обрізка має санітарне значення, тому не треба видаляти дуже багато гілок. Інакше саджанець буде витрачати сили, щоб затягнути зрізи.
- Насамперед обрізку груш починають з сухих і хворих гілок. Це потрібно, щоб пошкоджені гілки не обвалювалися на здорові під час снігопаду взимку. Заражену хворобами чи шкідниками деревину видаляйте негайно.
Молоду поросль можна обрізати як восени, так і весною. Вони не мають стосунку до плодової крони, а просто продовжують кореневу систему. Здерев'янілі пагони видаліть секатором, інші – можна вручну.
Обрізка груші / Фото "Сам собі агроном"
Переходимо до вовчків – це міцні пагони, більшість яких розвивається вертикально. Вони ростуть біля основи великих гілок або просто від стовбура. На таких гілках плоди не з'являються, вони лише витягують у саджанця енергію. Позбудьтеся вовчків: обріжте точку їх росту на основній гілці.
- Буває так, що два чи кілька пагонів ростуть з одного місця під невеликим кутом до основної гілки. Тоді між ними буде конкуренція. До того ж крона ставатиме все більш густою, а відтак – сонце не буде мати доступу до саджанця. Є сенс залишити тільки найбільш здоровий, а інші – треба обрізати.
Експерти кажуть, що однорічні саджанці треба вкорочувати десь на чверть. Це необхідно для гарного врожаю. Також на молодих деревцях рекомендується залишити кілька бруньок, щоб вони розвивалися навесні.
Цікаво, що взагалі є лише один кущ, який не можна підрізати восени.