Справа в тому, що світлина на обкладинці, зроблена німецьким фотографом Юргеном Теллером, викликає у поляків дуже негативні враження. На ній моделі Аня Рубік і Мальгоша Бела стоять поруч з автомобілем ГАЗ-24 "Волга" на тлі 237-метрового варшавського Палацу культури та науки.

Читайте також: Сестри Хадід оголилися в спільній фотосесії для Vogue: фото


Обкладинка першого Vogue Polska

Як пишуть у The Calvert Journal, асоціації з комуністичним минулим Польщі є не випадковими: фото, зняте Теллером, – пряме відсилання до обкладинки журналу "Przyjażn" ("Дружба") за березень 1960 року.


Обкладинка журналу Przyjażn

Читачі видання у мережі зазначають, що на фотографії з обкладинки Vogue немає нічого польського. Деякі користувачі жартома назвали журнал не Vogue, а Smogue – в день виходу журналу великі міста Польщі огорнув сильний смог.

Що відомо про Vogue Polska?

Перший номер польської версії Vogue присвячений темі формування польської культури. Окрім обкладинки видання Юрген Теллер зняв ще портрети кількох політиків і художників, які мають велике значення у польському культурному середовищі. Перший випуск модного глянцю вийшов тиражем у 160 тисяч примірників.

Загалом, Польща стала 23-ю країною, в якій видається журнал Vogue. Головним редактором став Філіп Ниденталь, який раніше очолював польський Esquire.