Кашель, безсоння та алергія
Натуральна ялина містить безліч корисних для здоров'я речовин. Зокрема, вона виділяє фітонциди, які мають протимікробні, антибактеріальні та протизапальні дії. Також хвойний аромат знімає втому і роздратування, піднімає настрій, позитивно впливаючи на нервову систему: піднімає настрій.
Читайте також: Подарунки на Новий 2018 рік: що покласти під ялинку
Але в той же час, жива новорічна ялинка може стати і причиною нападів алергії. Тож якщо у вашій сім'ї є алергіки, то краще від цього варіанту відмовитись.
Вчені стверджують, що вже на четвертий день перебування хвойного дерева в закритому приміщенні, значно підвищується концентрація виділених ним спор. А це може викликати такі симптоми як кашель, свистяче дихання, млявість та безсоння. Тому бажано не тримати новорічне дерево в будинку довго, а перед тим, як встановити її і прикрасити, гарненько обмити гілки водою.
Пил
Звичайно, ми хочемо якомога довше насолодитися святковою атмосферою, тому не хочемо викидати ялинку з дому рано. Але чим довше вона стоїть, тим більше пилу збирає. Тому навіть жива ялинка з корисного дерева просто збирає на своїх гілочках пил, який знову таки здатний викликати алергію і стати причиною інших захворювань.
Синтетика
Синтетичні ялинки роблять з полівінілхлориду – пластику, створеного з нафтових ресурсів, який часто ще й обтяжується шкідливими сполуками свинцю. Ці вироби не розкладаються, в результаті забруднюючи навколишнє середовище. Крім того, ялинки азіатського виробництва найчастіше містять барвники з токсинами, які починають поширюватися в повітрі навіть при кімнатній температурі і, тим самим, завдавати шкоди організму.