Про це повідомляє видання "Дзеркало тижня" з посиланням на матеріали Naked Science.

Рональд Древер і Кіп Торн з Каліфорнійського технологічного інституту та їхній колега з Массачусетського технологічного інституту Райнер Вайс отримали нагороду в області фундаментальної фізики і один мільйон доларів. Вони є ключовими керівниками проекту LIGO.

Два мільйони премії з фізики були розподілені між іншими 1012 учасниками робіт детектора LIGO, який на початку року вперше зареєстрував гравітаційні хвилі.

Також в галузі фундаментальної фізики відзначили Джозефа Полчинськи з Каліфорнійського університету, а також Ендрю Стромингера і Камрана Вафа з Гарварду, які отримали три мільйони доларів за дослідження чорних дір, теорій квантової гравітації і суперструн відповідно.

Читайте також: Скільки шансів у людства дожити до наступного століття

Премію в категорії "Математика" за величезний внесок у розвиток матаналізу, комбінаторики, вищої геометрії і теорії чисел повністю отримав Джин Бургейн з Прінстонського університету.

Ще п'ять премій у розмірі три мільйони доларів кожна розподілили між дослідниками, які працюють в області наук про життя. Стівен Еллидж з Гарвардського університету отримав нагороду за вивчення механізмів "ремонту" пошкодженої ДНК в клітині та можливої їхньої ролі у розвитку і лікуванні онкологічних хвороб. Гаррі Ноллера з Каліфорнійського університету відзначили за створення сучасних уявлень про "РНК світ" як ключовий етап розвитку життя до появи повноцінних клітин і організмів.

Читайте також: Хокінг оголосив про настання найстрашнішого часу

Рюланд Нюсс зі Стенфорда став лауреатом премії за відкриття сигнального шляху Wnt, що грає ключову роль у запуску процесів клітинного ділення. А Хьюда Зогбі з Медичного коледжу Бейлор – за вивчення генетичних і біохімічних механізмів розвитку нейродегенеративних захворювань.

Йосинори Осумі з Токійського технологічного інституту, який в цьому році вже отримав Нобелівську премію за відкриття аутофагії, отримав і премію Breakthrough Prize.

Читайте також: Вчені NASA показали унікальне фото, як "посміхається" сонце

До слова, премію заснували у 2012 році інвестори Кремнієвої долини, включаючи Марка Цукерберга з Facebook, Сергія Бріна з Google і співвласника Mail.ru Group Юрія Мільнера.