Судячи з новими даними, нею супроводжувалася загибель досить непоказної зірки, яка підійшла дуже близько до чорної діри. Про це пише Naked Science.

Влітку 2015 р астрономи спостерігали спалах "найпотужнішою наднової" в історії: на піку розташована в 4 мільярдів світлових роках ASASSN-15lh випромінювала в десятки разів більше, ніж вся наша Галактика.

Читайте також: В мережі показали найкращий знімок з космосу за минулий рік

Однак велика міжнародна команда астрономів на чолі з Гіоргосом Лелудасом (Giorgos Leloudas) заявили, що вона ніяк не вкладається в звичайні рамки наднової.

У статті, яка готується до публікації в журналі Nature Astronomy, вчені розповіли про спостереження, які велися протягом 10 місяців за допомогою наземних (VLT в обсерваторії Paranal, NTT в обсерваторії La Silla) і космічних (Hubble) телескопів.

Отримані дані погано узгодились зі звичайним поведінкою наднових – колапсом масивних зірок в кінці їх еволюції.

Наші результати показали, що подія могла стати результатом руйнування невеликої зірки під дією надмасивної чорної діри,
– пояснив Лелудас.

За цим сценарієм, зірка приблизно сонячної маси небезпечно зблизилася зі надмасивної чорною дірою в центрі далекої галактики.

Потужні приливні сили, які виникли через нерівномірне тяжіння різних частин зірки дірою, розтягнули її, а потім і розірвали на шматки, викинувши випромінювання величезної інтенсивності.

Це і дозволило досить непоказній зірці закінчити життя чимось дуже схожим на яскраву загибель справжньою наднової.