Про це повідомляє IBT.

Група дослідників також працювала з колегами з Чилі, Австралії та Франції. За їхніми словами, геосфера Землі ділиться на три великі частини: кору, мантію і ядро і, відповідно, корисні копалини, які люди можуть отримувати, містяться в корі. Мантія ж відокремлює ядро від земної кори і йде на глибину в 17 кілометрів під океанами і 70 кілометрів під континентами. І судячи з усього, саме в мантії і формується золото.

Читайте також: Нідерланди відмовились повертати скіфське золото в окупований Крим

"Пошук золота стимулював міграцію, експедиції і навіть війни, але його походження є одним з основних питань в області походження корисних копалин", – зазначив один з авторів дослідження Хосе Марія Гонсалес з Університету Гранади.

Він додав, що людина не може досягти земної мантії, але елементи мантії в свою чергу потрапляють до людей. Ксеноліти з мантії досягають поверхні після землетрусів або вулканічних вивержень.

Ці ж ксеноліти були знайдені в масиві Десадо в аргентинській Патагонії – одній з найбільших золотоносних провінцій на всій планеті. Команда вчених виявила в них тонкі, як людське волосся, частинки золота.

Це перший доказ вмісту золота в мантії Землі під масивом Дессадо. Виявляється, золотоносною провінцією Патагонію зробила багата золотом мантія, що розташовується на глибині 70 кілометрів під континентом,
– пояснив Хосе Марія Гонсалес.