Про це повідомив науковий журнал Science Aalert.

Археологи, які досліджували древні піраміди в Єгипті, припускають, що люди могли проводити будівельні роботи в час осіннього рівнодення. Так, єгиптяни вирівнювали стіни по тінях, що відкидав астрономічний інструмент – гномон.

Читайте також: Експерти виявили неочікувану знахідку у картині Пікассо

Як відомо, сторони пірамід Гізи розходяться під майже прямим кутом, що збігається з кутом між лініями сторін світу – захід-схід та північ-південь. Відхилення становить всього лише 1/15 градуса. За словами археолога Глена Дейша, це древнім єгиптянам вдалося досягти через астрономічні вимірювання, які базуються на положенні полярної зірки.

Для того, щоб довести свою теорію, Глен Дейш здійснив експеримент. Він відстежував точку тіні через регулярні проміжки часу, утворюючи плавну криву точок. Наприкінці дня, за допомогою натягнутої струни, науковець перехопив дві точки кривої і створив майже ідеальну лінію, що йде від сходу до заходу.


Експериментальний метод, який використав археолог

Наразі це є однією із найбільш доведених теорій стосовно єгипетських пірамід.

Читайте також: У Єгипті науковці виявили залишки динозавра, який жив 80 мільйонів років тому

"Єгиптяни, на жаль, не залишили нам підказок, жодних інженерних документів або архітектурних планів, які б дали технічні пояснення, як давні єгиптяни вирівняли будь-який з їхніх храмів або пірамід", – зазначив Глен Дейш.