Такі неочікувані дані оприлюднило видання Science Alert.

Новий алгоритм визначив схильних до суїциду людей з точністю 91 %. Для цього вчені застосували методи машинного навчання для аналізу результатів МРТ-сканування потенційних самогубців. В результаті, з 34 учасників дослідження штучний інтелект безпомилково визначив 17 осіб з 17, які раніше намагалися звести рахунки з життям та лише один раз помилився на людині, яка таких думок не мала.

Читайте також: Науковці вказали на нове грандіозне досягнення штучного інтелекту

Наша остання робота унікальна, оскільки вона визначає концептуальні зміни, які пов'язані з суїцидальними ідеями і поведінкою. Це дає нам вікно в мозок, що проливає світло на те, як людина думає про самогубство,
– пояснив психолог Марсель Джаст з Університету Карнегі-Меллона.

Дослідники довели, що реакція мозку потенційних самогубців найбільш відрізнялася від реакції контрольної групи на словах "смерть", "жорстокість", "проблема", "безтурботність", "добре" і "похвала". Тобто в них спостерігалася висока активність в нижній частині тім'яної частки головного мозку – це саме та частина мозку, яка відповідає за емоційний стан.

"Подальше тестування цього підходу в більшій вибірці покаже, наскільки дані носять всеосяжний характер, а також покаже її здатність передбачати майбутню суїцидальну поведінку, і може дати лікарям в майбутньому спосіб виявлення, моніторингу та, можливо, втручання в поведінку особистості з суїцидальними думками", – зазначив старший дослідник Девід Брент з університету Піттсбурга.