Якщо ви ще не подивилися нову постановку опери "Севільський цирульник" на київській сцені, обов'язково сходіть. Якщо вже бачили, не пропустіть можливості ще раз насолодитися чудовою музикою Россіні і ще раз переконатись в тому, наскільки сучасні персонажі, створені понад два століття тому генієм Бомарше. Отже, опера "Севільський цирульник" – 21 лютого.

До уваги! День студента 2020: коли святкують в Україні

Режисер-постановник вистави Анатолій Солов'яненко переніс дію опери в наші дні. Герої на сцені знімаються у відеокліпах, фехтують на мечах джедаїв, лякають поліцейських "червоними корочками", дивляться футбольний матч по телевізору і їздять на електросамокатах. Постановникам вдалося зробити феєричний і водночас дуже веселий спектакль, який здатний закохати в оперну сцену навіть людей, які вважають, ніби опера – це не сучасно і нудно.

З музикою "Севільського цирульника" я знайомий з дитинства, – розповів Солов'яненко. – Як режиссер, я ставив цей твір в 2005 році в Донецькій опері. Але зараз відчув необхідність і бажання подивитися на цю історію під новим кутом зору, піти на своєрідний експеримент. Саме тому, ми з сценографом вистави Андрієм Злобіним і художником костюмів Ганною Іпатьєвою перенесли дію в якийсь модерновий простір, позбавлений будь-яких певних ознак часу і місця. Ніякої конкретики! Хіба що, це точно не минуле. Але може трапитися в майбутньому. І не просто "може", а трапиться обов'язково.

Національна опера України: вистави у лютому

5 – опера "Ріголетто" (Верді)
9 – балет "Білосніжка" (Павловський)
14 і 15 – балет "Ромео і Джульєтта" (Прокоф'єв)
21 – опера "Севільський цирульник" (Россіні)
23 – опера "Турандот" (Пуччіні)
29 – балет "Чиполліно" (Хачатурян)

Зверніть увагу! Як купувати квитки дешевше? Розповідає Concert.ua