"Флорія Тоска" – ще один яскравий приклад успішного творчого альянсу Національної опери України, Посольства Італії в Україні та Італійського інституту культури в Україні. Прем'єра приурочена до 60-річчя Римських договорів та до 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Італією.

З того часу, як публіка вперше познайомилася з "Тоскою", світова прем'єра якої відбулася 14 січня 1900 року в Римській опері, а після цього – в міланській "Ла Скала", її незмінно супроводжує успіх. В кількох закордонних постановках "Тоски" останніх років, наприклад, у х'юстонській "Гранд-опера", у "Метрополітен опера", в Опері Бастилії виконати партію головної героїні-красуні Флорії Тоски незмінно запрошують імениту українську співачку Людмилу Монастирську. Цікаво, що європейський дебют примадонни також ознаменувався партією Тоски в Німецькій опері в Берліні в 2010 році.

Приємний сюрприз чекає і на столичних любителів опери – Людмила Монастирська співатиме партію Тоски у прем'єрній виставі. Монастирська чудово вживається в образ героїні, їй підвладні всі емоції, а голос артистки світові критики називають розкішним, багатим, неймовірної сили й тембральної краси.


Підготовка йде повним ходом

Неабиякий акторський талант – найважливіша особливість образу Тоски. Свого часу цю роль французький драматург Віктор’єн Сарду написав спеціально для геніальної Сари Бернар. Джакомо Пуччіні, побачивши акторку на сцені, утвердився у своєму бажанні створити оперу за цим твором.

Анатолій Солов'яненко, головний режисер театру:

Разом з колегами – постановниками та виконавцями, намагаємось втілити характери та мотивації героїв, що закладені Пуччіні та Сарду, зробити їх близькими та зрозумілими для сучасного глядача. Це – вистава про любов, пристрасть та віру ліричних героїв, які гинуть в атмосфері цинізму та жорстокості, що їх оточує.

Завдяки співробітництву з Посольством Італії та Італійським інститутом культури в Україні у прем'єрі 31 березня партію Маріо Каварадоссі співатиме відомий італійський тенор Вальтер Борін. Наступні прем'єрні покази відбудуться 1, 9 та 30 квітня. Окрім Людмили Монастирської (31 березня і 30 квітня) партію Тоски виконуватимуть Оксана Крамарева та Вікторія Ченська.

Читайте також: Національна опера України насмішила по-італійськи