Фахівці NASA вирішили здійснити контрольоване завершення місії, щоб уникнути зіткнення апарату з місяцями Сатурна, на яких потенційно можливе життя.
Читайте також: Неймовірне полярне сяйво виникло на Юпітері: фото
"На жаль, ця приголомшлива місія, яка здійснювала протягом 20 років, завершується, без сумніву, нам буде сумно, але ми з гордістю заявляємо, що місія виконана", – повідомив керівник місії Ерл Мейзі.
Фінал місії, який NASA буде транслювати і коментувати в прямому ефірі 15 вересня, готувався заздалегідь: з квітня поточного року зонд протягом 22 тижнів здійснював "занурення" між кільцями планети, поступово наближаючись до неї.
За розрахунками кураторів місії, останній сигнал від "Кассіні" буде отриманий о 14:55 15 вересня за київським часом. Це час і буде вважатися закінченням його місії, хоча реально це станеться 86 хвилинами раніше, саме стільки потрібно, щоб сигнал від корабля дійшов до Землі.
За хвилину до втрати сигналу зонд увійде в атмосферу Сатурна на швидкості приблизно 113 тисяч кілометрів на годину на висоті приблизно 1,9 тисячі кілометрів над хмарами планети. Апарат "випарується" під впливом високих температур атмосфери планети.
Розрахунки свідчать, що апарат почне руйнуватися через 30 секунд після втрати сигналу з ним, а двома хвилинами пізніше буде повністю поглинений атмосферою планети.
Довідка: зонд "Кассіні" є спільним проектом NASA , ЄКА та Італійського космічного агентства. Він стартував у космос в 1997 році і прибув до Сатурну в 2004 році, де протягом останніх 12 років вивчав саму планету, її кільця і місяця. "Кассіні" належить ряд значних відкриттів, в тому числі моря рідкого метану на супутнику Сатурна Титані і океан на супутнику Енцелад. За час своєї місії "Кассіні" передав близько півмільйона знімків Сатурна і його супутників, зібрав дані для ряду наукових відкриттів.