Так, МКС зійде з орбіти в променях слави: на блискавичній швидкості вогненною кулею впаде у води Тихого океану, пише The Sunday Times.

Читайте також: NASA відмовилося від співпраці з "Роскосмосом"

Про згортання МКС розповіла головний науковий співробітник NASA Еллен Стофен. Саме вона зініціювала цей план, до того як піти з організації.

Майбутнє МКС – для NASA серйозне питання. Ми плануємо фінансувати станцію до 2024 року, а потім почнемо спрямовувати кошти на підготовку польоту людини на Марс. Якщо і після 2024-го ми будемо в повному обсязі фінансувати МКС, це ускладнить формування бюджету проекту польоту на Марс і після 2028 року його доведеться поступово згортати. Станція величезна, розміром з футбольне поле, тому загальний план полягає в тому, щоб занурити її у води Тихого океану,
– пояснює Стофен.

Еллен Стофен представить план демонтажу МКС у червні на фестивалі науки в Челтнемі.

Є й інша ідея розформування Міжнародної космічної станції: повернути окремі її елементи на Землю, інші залишити на орбіті. Рішення, однак, залежить від Росії, якій належать окремі секції МКС, йдеться у публікації.

Також у 2020-му станцію пропонують відкрити для комерційних польотів космічних туристів. Компанія Boeing працює над проектом космічного корабля Starliner, який з 2020-го зможе доставляти людей на орбіту, в тому числі на МКС.

Зауважимо, будівництво Міжнародної космічної станції почалося з запуску першого модуля в 1998 році. Відтоді завдяки МКС людство не покидало космічні простори.

Читайте також: В NASA опублікували відео прольоту космічного апарату над поверхнею Сатурна