Як відомо, востаннє одразу три астрономічні явища, – місячне затемнення, супермісяць й "блакитний Місяць" – відбулися 30 грудня 1982 року над східною півкулею та 31 березня 1866 року над західною.

Читайте також: Місячне затемнення: наприкінці січня зійде "блакитний місяць"

Супермісяць можна буде спостерігати на світанку 31 січня, а повне затемнення зможуть побачити тільки мешканці центральної та західної частин Північної Америки. Від початку до кінця явище побачать лише жителі Гаваїв, східна частина Аляски і північного заходу Канади. Добре затемнення буде видно в Австралії, Новій Зеландії, Східній і Центральній Азії.

Читайте також: Місячне затемнення 31 січня: опублікували перші фото "блакитного кривавого супермісяця"

Початок явища відбуватиметься в ніч на 31 січня о 2:51 год і завершиться о 8:08 на східному узбережжі США за місцевим часом. Найбільший пік затемнення припадає між 4:52 год і триває до 6:08 год за місцевим часом.


Блакитний кривавий супермісяць: місячне затемнення 31 січня в США

Щодо України, то пік блакитного кривавого супермісяця зможуть частково побачити лише жителі західної України о 15:30 за київським часом і воно буде тривати протягом 77 хвилин.

Читайте також: Рідкісний "блакитний кривавий супермісяць": трансляція від NASA

Кривавий місяць 31 січня

Багатьох прихильників незвичайних астрономічних явищ завжди цікавило, чому виникає "кривавий Місяць", – місяць "змінює колір" в червоно-бурий через викривлення світла земною атмосферою.

Супермісяць 31 січня

Також варто знати, що супермісяць – це момент найбільшого зближення Місяця і Землі. Під час повного місячного затемнення Місяць перебуває у тіні Землі.

Блакитний місяць 31 січня

"Блакитним місяцем" називають другу повню, що припадає на один календарний місяць. Унікальність явища полягає у тому, що затемнення супроводжуватиметься фазою другого повного місяця січня, який матиме блакитний колір своєї осі. Подібне явище жителі Землі могли спостерігати в ніч проти 4 грудня 2017 року, – у цей час Місяць досяг найбільших видимих розмірів за 2017 рік.