Меттісон відтворює цілі екосистеми у кераміці – барвисті корали, делікатні актилії, текстуровані морські губки.

Читайте також: У пошуках себе: неоднозначний сад скульптур, який вивертає людину зсередини

Серія робіт "Злиття", яка є частиною проекту, показує наскільки крихкою є краса коралових рифів через екологічну поведінку людини. Вони представлені у варіаціях настінної великої спіралі, утвореної з коралів. Всередині скульптури вони кольорові та яскраві, але далі вони блякнуть та стають білими. На такому контрасті мисткиня хотіла продемонструвати загибель цілих коралових колоній.

"Корали розкручуються і вицвітають, виставляючи свої стерильно білі скелети – у моїх роботах це привид того, що може бути втрачено від зміни клімату", – пояснює Меттісон.

Своїми роботами хоче підвищити обізнаність громадськості та політичних діячів щодо того, що саме відбувається з океаном та його жителями внаслідок кліматичних змін. Меттісон переконана, що мистецтво здатне підняти з дна океану його красу і попередити про небезпеку її зникнення.

Роботи мисткині є частиною постійних експозицій в Управлінні мистецтва Державного департаменту США при посольствах та Океанографічному центрі Нового Південно-Східного університету. Крім того, скульптури Меттісон виставлялись у штаб-квартирі Міністерства торгівлі США, Американській асоціації розвитку науки і Віргінському музеї сучасного мистецтва.