Масляну чи Масницю в Україні святкують з давніх часів. Свято триває цілий тиждень і завершується Прощеною неділею, після якої настає Великий піст. У масляний тиждень заборонено вживати м'ясо, тому віряни "переходять" на молочні продукти, рибу і вершкове масло. Тому під час Масниці господині готують млинці з безліччю смачних начинок.

Цікаво Коли у 2022 році святкуватимуть Пасху в Україні: дата великого свята

Де святкувати Масляну у Києві

ВДНГ

На Масляну відвідувачів ВДНГ потішать веселими розвагам й смачними млинцями. Традиційно, тут облаштують яскраві фотозони, серед яких 5-метрова лялька-мотанка, звірі з сіна та барвисті стрічки. Доповнять атмосферу колоритні ходулісти. Також на локації працюватимуть фудкорти.

Масляна-2022 на ВДНГ
Масляна-2022 на ВДНГ / Фото з сайту ВДНГ

Не обділили гостей і концертом, який розпочнеться о 16:00 5 березня. У шоу візьмуть участь такі артисти: Олег Кензов, Оля Цибульська, Віктор Павлік, GROSU, Анна Трінчер, СолоХа, Анна Добриднєва, Jerry Heil, Kamaliya, Тоня Матвієнко, гурт Kalush, який скоро поїде на Євробачення та інші.

Національний музей народної архітектури та побуту України "Пирогів"

У "Пирогово" гостей розважатимуть традиційними народними забавами, запросять до
танцю та пригощатимуть смачними стравами – варениками, млинцями та узваром. На експозиції "Середня Наддніпрянщина" відвідувачі музею зможуть спостерігати за давнім обрядом Колодія. Кульмінацією свята стане спалювання "Кострубатого діда", який символізує злі холоди зими.

Масляна у Києві 2022 локації
Масляна у Києві: локації / Фото з фейсбуку музею

Також у музеї виступатимуть фольклорні колективи, які зачарують відвідувачів українськими народними піснями.

"Парк Київська Русь"

На Масляну організатори "Парку Київська Русь" обіцяють відвідувачам насичену атмосферу й смачнющі млинці. Тут відбуватимуться традиційні слов'янські гуляння та видовищна розважальна програма з кінними шоу, перевдягання в середньовічні історичні костюми та фотосесії.

Масляна у Києві 2022 локації
Масляна у Києві / Фото з сайту парку

На місці працюватимуть автентичні ярмарки, де кожен охочий зможе придбати собі якусь річ на пам'ять. Свято завершиться врочистим дійством спалювання найбільшого в Україні опудала Масляної.

"Мамаєва слобода"

Масляна у Києві 2022 локації
Де святкувати Масляну-2022 у Києві / Фото з сайту "Мамаєвої слободи"

"Мамаєва слобода" пропонує всім охочим довідатись про давні українські традиції Колодія (Масниці) й зустріти це свято у селищі Козака Мамая. Обіцяють відвідувачам смачні вареники з сиром й веселу програму зі справжніми козацькими розвагами.