Мартін Скорсезе ріс в кримінальному районі Нью-Йорка. Його виховували в родині католиків. У дитинстві він навіть рідко виходив на вулицю, був вразливим і ніжним. А через приступи астми його часто дражнили однолітки. Цікаво, що Мартін в дитинстві планував бути священиком. Але, як це часто буває, життя вирішує все по-своєму. Наприклад, український актор театру і кіно Микола Береза, теж планував стати священиком, навіть був служкою у церкві деякий час. А в результаті ми маємо справжнього професіонала, який подарував українській сцені багато цікавих образів.

Читайте також: Хто створив українське кіно: імена, якими треба пишатись

Своє складне дитинство Мартін Скорсезе проводив переважно на самоті. Він дивився фільми і малював улюблених героїв на папері, а потім почав вигадувати своїх персонажів. Підліток не тільки змальовував зовнішність персонажів – він ретельно продумував сцени, розвиток сюжету. Напевно, вже тоді в ньому зароджувався режисер. Побожний Скорсезе гнав від себе думки про кіно, тому що вважав їх гріховними.

Щоб трохи доєднатись до його трансцендентної творчості, варто передивитись його найкращі фільми. Пропонуємо переглянути добірку з найкращих його творів, насолоджуйтесь.

Хранитель часу

Цьому фільмові ми забронювали перше місце, бо він відрізняється від більшості творів Скорсезе. Це тепле і затишне кіно, добре, трохи наївне... Але водночас воно спонукає шукати багато нової інформації, дізнатись, як колись розмальовували кіно-стрічки, аби фільм став кольоровим.

Це кіно особливо сподобається поціновувачам "Гаррі Поттера".

Таксист

Колись ця стрічка стала культовою для молоді 70-х років. Не дивно, адже саме тоді розквітав рух панків. Цей фільм можна поставити в один ряд із "На голці", "Бійцівським клубом", "Квадрофенією", "Кримінальним чтивом", "Трасою 60" та іншими.

Головний герой фільму – ветеран В'єтнамської війни (Роберт де Ніро), який має проблеми зі сном і працює таксистом. У 2012 році саме ця стрічка потрапила у 5-ку найкращих у світі. Радимо до обов'язкового перегляду не тільки сьогодні.

Славні хлопці

Кіно, яке ставить глядачів у непростий вибір: між відвертою злочинністю і неймовірною привабливістю. Не простий вибір (особливо для дівчат), адже ми звикли, що добро має бути гарним, а зло – ні. Скорсезе вирішив зламати стереотипи.

Ця стрічка належить до кримінальної драми, і режисер зміг показати усю жорстокість світу гангстерів. До речі, це одна з улюлених тем Скорсезе, на рівні із італійською мафією.

Читайте також: Фільм "Джокер" номінували на всі основні категорії Оскара-2020

Остання спокуса Христа

Скорсезе витратив на цю стрічку дійсно багато часу. Близько 10 років він писав сценарій. Потім його погодилась зняти одна зі студій, але в останній момент – через тиск спільноти – відмовилась. Тоді про сценарій забули на кілька років, поки компанія "Юніверсал" у 1988 році не виділила певну суму грошей на зйомки. Після виходу на великі екрани проти кіно відбувалися акції протесту...

Авіатор

11 номінацій на премію "Оскар" і 5 статуеток – це все досягнення фільму "Авіатор". До речі, після саме цієї стрічки стало очевидним, що у Скорсезе з'явився новий улюблений актор – Леонардо Ді Капріо. Тут він грає головну роль.

Кіно розказує про Гарварда Гьюза – кінорежисера, який був дуже талановитим, але періодично сходив з розуму. Насправді, це ідеальне кіно для поціновувачів Голлівуду у 20-30-х роках.