Центр розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP) 5 листопада оприлюднив нове журналістське розслідування Paradise Papers ("Документи райських островів") на підставі чергового витоку документів з офшорних фірм про рахунки топ-чиновників. Відзначається, що витік документів стався з реєстрів офшорних фірм, які базуються на Бермудських островах і в Сінгапурі, в зв'язку з чим отримали назву "документи райських островів".

Читайте також: Найближче оточення Трампа потрапило в офшорний скандал Paradise Papers

Як повідомляє видання Daily News, до списку "райських паперів" потрапили не лише політики, а й зірки шоу-бізнесу та кіно. Так, Мадонна вклала акції в медичний центр, фронтмен гурту U2 Боно опинився співвласником торгового центру в невеликому містечку Утена (Литва) після інвестування в компанію "Nude Estates", розташовану на Мальті. Голлівудська зірка Кіра Найтлі вклала інвестиції в компанію нерухомості.

У список також потрапила британська королева Єлизавета II. Вона інвестувала 10 мільйонів фунтів (13 мільйонів доларів) в офшори.

Супер-багатії "припаркували" в податкових оазах 7,9 трильйона євро. Понад 600 мільярдів євро щорічно переміщуються транснаціональними корпораціями за допомогою податкових схованок,
– наголошується в розслідуванні.

Таким "раєм" – податковими оазами – стали 19 здебільшого острівних держав, зокрема, Бермудські, Кайманові острови, Кука, Багами, Аруба, Антигуа, Вануату, Тринідад і Тобаго, Самоа, Домініка та інші. Ці країни мають сприятливий "податковий клімат".